Menu Zamknij

Poduszka zderzeniowa TMA

PODUSZKA ZDERZENIOWA TMA

wynajem poduszki zderzeniowej

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom pracującym przy utrzymaniu dróg to jedno z największych wyzwań dla osób organizujących tę pracę. Zmieniające się warunki pogodowe, szybko jadące samochody, niedostateczna widoczność – to wszystko powoduje, że praca tych ludzi może być niebezpieczna. Aby poprawić ten parametr, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo, proponujemy wynajem poduszki zderzeniowej TMA, zwanej także poduszką energochłonną, przyczepą energochłonną, czy osłoną energochłonną TMA.

Co to jest poduszka energochłonna TMA?

Co roku na polskich drogach dochodzi do setek wypadków, często spowodowanych z winy kierowców. Korzystanie z telefonów komórkowych, przekraczanie prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze czy brak umiejętności zachowania się w nagłej sytuacji lub brawura – to najczęstsze powody wypadków z udziałem kierowców. Na drogach szybkiego ruchu, gdzie dopuszczalna prędkość jest wyższa, wypadki mogą być bardziej niebezpieczne. Gdy na drogach prowadzone są prace porządkowe czy remontowe, pracownicy je wykonujący są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Nie można całkowicie zapobiec ryzyku, ale można je zminimalizować i zwiększyć poziom bezpieczeństwa osób pracujących przy utrzymaniu dróg, stosując poduszkę energochłonną TMA, nazywana także poduszka zderzeniową TMA lub przyczepą energochłonną.
Poduszka zderzeniowa TMA jest montowana na samochodzie ciężarowym o masie minimum 8 ton. Jest to osłona o długości 4 metry i wysokości 1,6 metra, wykonana z odblaskowych materiałów i wyposażona w oświetlenie LED. Dzięki temu jest widoczna także podczas złej pogody, gdy mamy do czynienia z silnymi opadami deszczu czy śniegu, lub podczas mgły.

Jak działa poduszka zderzeniowa TMA?

Poduszka zderzeniowa TMA zatrzyma samochód osobowy o masie maksymalnej 2 tony, który porusza się po drodze z prędkością ok 100 km/h. To najczęstsze parametry na polskich drogach, zatem można założyć, że auto takie wytraci całkowicie energię i bezpiecznie zatrzyma się. Zwiększa to zdecydowanie bezpieczeństwo ludzi pracujących na drodze.

poduszka tma mazowieckie

Poduszka zderzeniowa TMA – wynajem

Oferujemy usługę wynajmu poduszki zderzeniowej TMA wraz z obsługą – kierowcą.
Przyczepa oferowana jest w zestawie z tablicą U26a obsługiwaną przez pilota bezprzewodowego. Zmiana znaku C9/C10 odbywa się automatycznie wraz ze zmianą kierunku strzały świetlnej.

 

 

W celu uzyskania indywidualnej wyceny oraz terminu realizacji prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zapraszamy do współpracy!

poduszka zderzeniowa wynajem

poduszki zderzeniowe mobilne