Menu Zamknij

Szamba betonowe Łódź

Szamba betonowe Łódź i okolice.

szamba betonowe łódź

Budowa – szamba betonowe Łódź

Dla kogo szamba betonowe są idealnym wyjściem ?

Planując zakup działki pod budowę domu warto zwrócić uwagę na warunki zabudowy – może się okazać bowiem, że nasza przyszła parcela ma narzucone pewne rozwiązania. Jeśli teren jest nieskanalizowany – będziemy musieli wybudować własną oczyszczalnię ścieków lub szambo. Podpowiadamy także, że jeśli teren na którym zamierzamy wybudować dom ma w planie zagospodarowania kanalizację, lecz w późniejszym czasie – zbudowane dzisiaj szambo betonowe w przyszłości można przekształcić w zbiornik na deszczówkę i zbierać do niego wodę opadową.

Przepisy jasno określają jakie odległości należy zachować budując szamba betonowe Łódź od drogi, domu, sąsiada itp. Informacje o przepisach zamieściliśmy w w zakładce Porady budowlane. Warto zapoznać się z tymi informacjami, na etapie budowy domu który będzie wyposażony w szamba betonowe, a nawet przed zakupem działki.

Jeśli już zdecydujemy sie na budowę szamba betonowego w Łodzi i okolicach – wybierzmy sprawdzonego producenta, kierującego się doświadczeniem i etyką zawodową, którego produkty – szamba betonowe są szczelne i ekologiczne. Jeśli zainteresował Cię temat szamb betonowych i znalazłeś się na tej stronie, prawdopodobnie szukasz producenta i wykonawcy szamb betonowych. Dobrze trafiłeś – firma Gozmak spełnia wszystkie warunki jakie powinien posiadać producent szczelnych szamb betonowych. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

Co wybrać – szamba betonowe czy plastikowe?

Szamba betonowe to wciąż najpopularniejszy sposób na pozbycie się nieczystości płynnych z naszego domu. Technologia w tej branży pozwala na stosowanie technik coraz bardziej zaawansowanych. Ekologicznych i wygodnych. Tak więc z całą pewnością budując szambo betonowe przy swoim domu mamy pewność, że to bezpieczne i dobre rozwiązanie.

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się też szamba plastikowe. Reklamowane są one jako szamba ekologiczne, szczelne i lepsze od betonowych.

Nie jest to prawdą. Takie szambo nie nadaje się do montażu na każdym rodzaju gruntu, jak to jest w przypadku szamba betonowego. Na glebach o wysokim stanie wód gruntowych takie plastikowe szambo po opróżnieniu może zostać wyparte na wierzch.

Szamba betonowe naszej firmy są równie szczelne co bezpieczne. Ekologiczne. Ponieważ są zabezpieczone z zewnątrz masą kauczukową. Odpowiednio zamontowane będą służyć ich właścicielom przez kilkadziesiąt lat. Masa własna szamba betonowego powoduje, że nawet świeżo opróżnione i puste pozostają na swoim miejscu. Są odporne na nacisk ziemi. To daje im jeszcze jedną przewagę. Możemy je zamontować na małych działkach, w tym działkach rekreacyjnych. Wystarczy, że szamba betonowe zabezpieczymy płyta najazdową – odpowiednio zbrojoną i będą po powierzchni mogły jeździć samochody. Warto także pamiętać o jednej kwestii. Należy zachować pewne odległości od drogi, budynku montując szambo betonowe na małej działce. O przepisach regulujących te odległości można przeczytać w zakładce Porady budowlane.

Firma Gozmak to czołowy producent  zbiorników bezodpływowych na ścieki i nieczystości płynne, zwanych potocznie szambami.

Siedziba firmy mieści się w  województwie mazowieckim. Jednak nasza działalność nie ogranicza się do terytorium tego województwa. Dostarczamy zbiorniki na nieczystości płynne także do innych miast. Oferujemy szamba betonowe Łódź w całym województwie łódzkim. Sprzedajemy i montujemy szamba betonowe także w innych województwach Polski. Przyjmujemy zamówienia na realizację zleceń z najodleglejszych miejscowości.

Zadzwoń! Otrzymasz wycenę!

Jako firma rozwijająca się, wychodzimy naprzeciw wymaganiom dzisiejszego rynku. Od niedawna nasze szamba betonowe zyskały uznanie także poza granicami kraju. Dostarczamy nasze zbiorniki do krajów Unii Europejskiej. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby prywatne oraz firmy do współpracy z nami.

Szamba betonowe Łódź – gdzie dostarczamy w województwie łódzkim?

Szamba betonowe Łódź

W województwie łódzkim, szamba dostarczamy do takich miast jak: szamba betonowe Łódź, Pabianice, Bełchatów, Grodzisk Mazowiecki, Rawa Mazowiecka, Zgierz, Łowicz, Opoczno, Skierniewice, Kutno, Sieradz, Zduńska Wola, Wieruszów, Wieluń, Radomsko, Piotrków Trybunalski, Poddębice i inne. Od lat dostarczamy szamba betonowe Łódź do gospodarstw domowych i firm w pozostałych mniejszych miejscowościach regionu oraz wioskach.

Szamba betonowe Łódź – gdzie warto kupić i dlaczego?

Produkujemy szamba betonowe o różnych pojemnościach i wymiarach. Nasze zbiorniki mogą być jedno- lub dwukomorowe, pojedyncze lub łączone. W naszej ofercie znajdziecie Państwo także włazy żeliwne, kominki pod właz, oraz płyty najazdowe – te ostatnie niezbędne na mniejszych działkach, gdzie zbiornik na szambo betonowe umiejscowiony musi być w miejscu późniejszego przejazdu samochodów.

Zbiorniki na szamba betonowe są wykonane z wysokiej klasy betonu B-25 W8, z zewnątrz są zabezpieczone masą asfaltowo-kauczukową, co powoduje że są szczelne i bezpieczne dla środowiska. Kominek wykonany jest również z betonu, średnica kominka Ø 500.

Wszystkie nasze produkty wykonywane są w zgodzie ze standardami europejskimi i opatrzone aprobatą techniczną; numer aprobaty AT/18-2013-0058-041 oraz posiadają deklaracje zgodności. Kupując szamba betonowe w firmie Gozmak unikniesz problemów z odbiorem budynku, gdyż nasze szamba betonowe posiadają aprobatę techniczną. Tylko takie szamba mogą być legalnie wprowadzone do obrotu. Sami produkujemy zbiorniki, tak więc gwarantujemy Ci najlepszą cenę. Posiadamy park własnych maszyn, dysponujemy profesjonalnym, własnym transportem. Służymy fachowym doradztwem. Zbiorniki betonowe na szamba są montowane na placu budowy bezpośrednio przez naszą firmę. To wszystko sprawia, że współpracując z nami pomijasz pośredników i zapewniasz sobie najlepszą cenę oraz wysoką jakość. Stosujemy najwyższej jakości materiały i półprodukty do produkcji zbiorników na szamba czy inne zbiorniki betonowe.

Stosujemy metodę transportu łączonego, co powoduje że koszty transportu szamba betonowego w Łódzi i województwie łódzkim rozkładają się na kilku inwestorów, minimalizując je do minimum. Terminowość i solidność, a także brak pośredników i bogate doświadczenie to zalety jakie odróżniają nas od konkurencji. Zaufały nam dziesiątki zadowolonych klientów. Bardzo często nowi klienci to osoby z ich polecenia.

Co jeszcze warto wiedzieć planując szamba betonowe Łódź ?

Szamba betonowe – duże czy małe?

Najprościej będzie przyjąć, że szacunkowo jeden domownik wytwarza od 70 do 100 litrów ścieków dziennie. Tak więc łatwo obliczyć, że dla 4-osobowej rodziny potrzebujemy zbiornika o pojemności minimum 5,6 m3, zakładając, że wywóz nieczystości odbywał się będzie co 14 dni. Przed podjęciem decyzji jakiej wielkości szambo betonowe zamontujemy na swojej posesji – warto zorientować się jakim wozem asenizacyjnym dysponuje pobliskie przedsiębiorstwo oczyszczania, lub lokalne firmy, które będą świadczyły dla nas usługi asenizacyjne. Może bowiem okazać się, że zainwestujemy w duży zbiornik na szambo betonowe, ale wóz asenizacyjny nie będzie miał możliwości wywiezienia całej zawartości szamba betonowego na jeden raz. Dopiero po upewnieniu się, że będzie to możliwe, po sprawdzeniu w planie zagospodarowania działki jakie duże szambo możemy zbudować – wybierzmy jak największy zbiornik betonowy, gdyż rzadsze korzystanie z usług asenizacyjnych oznacza dla nas niższe koszty.

Szamba betonowe kontra szambo z kręgów ?

Budowa własnego domu to ogromne przedsięwzięcie finansowe. Wielu inwestorów szacując początkowo kosztorys – w późniejszym czasie dochodzi do wniosku, że cała inwestycja kosztuje o wiele więcej. Dzieje się tak z wielu względów: drożeją materiały i usługi, pojawiają się nieoczekiwane kłopoty, konieczne jest użycie innych, droższych rozwiązań itp. Konieczne jest wówczas wypracowanie kompromisu, szukanie oszczędności i podjęcie decyzji o ich zastosowaniu.

Otrzymujemy zapytania na temat budowy szamba betonowego z gotowych kręgów. Absolutnie odradzamy szukanie rozwiązań w tym zakresie. Budowa szamba betonowego w Łodzi czy innych miastach – powinna zostać przeprowadzona solidnie – tak aby za kilka lat nie wykonywać tego zadania ponownie. Jako producent szamba betonowego zalecamy powierzenie montażu specjalistycznej firmie, gdyż tylko sprawdzone produkty, posiadające aprobatę techniczną gwarantują Państwu poprawne funkcjonowanie szamba betonowego, bez konieczności ponownego niszczenia zagospodarowanego wokół domu terenu, ogrodu itp.

Szamba z kręgów – popularne jeszcze niegdyś, są rozwiązaniem nieco tańszym, lecz niezwykle kłopotliwym. Bardzo trudno jest w warunkach domowych wykonać prawidłowe połączenie dna szamba z kręgami, oraz poszczególnych kręgów. Szambo takie z całą pewnością będzie nieszczelne, a trujące ścieki po pewnym czasie prawie napewno będą przenikać do gleby.

Szamba betonowe firmy Gozmak, które oferujemy między innymi w Łodzi i okolicach są wyprodukowane w warunkach fabrycznych, z najwyższej jakości betonu, zaizolowane – więc są szczelne, bezpieczne i ekologiczne, a dzięki temu, że zamawiacie je Państwo bezpośrednio u producenta – mają najlepszą cenę ! Zapraszamy !

Kiedy przygotować wykop pod szambo betonowe?

Jeśli już wybraliście Państwo godnego zaufania wykonawcę Waszego szamba betonowego w Łodzi i województwie łódzkim, kolejnym krokiem jest przygotowanie się do montażu szamba.

Nasi klienci którzy zakupili u nas szambo betonowe otrzymują od nas wszelkie, konieczne informacje kiedy i jaki wykop należy przygotować. Dostajemy jednak sporo zapytań od innych, zainteresowanych szambami osób – dlatego odpowiadamy: wykop pod zbiornik najbezpieczniej przygotować w dniu montażu szamba, lub jeden dzień wcześniej. Jeżeli wykop pod zbiornik betonowy na szamba będzie przygotowany kilka dni przed montażem szamba betonowego, może dojść do zniszczenia, obsunięcia się ścianek wykopu poprzez opady, wody gruntowe. Ponieważ zbiorniki betonowe na szambo montowane są poniżej poziomu przemarzania gruntu – czyli bardzo głęboko – należy odpowiednio zabezpieczyć teren na którym powstał wykop, ponieważ stanowi on zagrożenie dla innych osób.

Jakie rozmiary powinien mieć wykop pod szamba betonowe budowane w Łodzi?

Wykop pod szamba betonowe powinien być zawsze odpowiednio większy niż wymiar zakupionego zbiornika na szambo. Zalecamy aby wykop był o 30-50 cm szerszy z każdej strony niż rozmiar zbiornika. Zapobiegnie to uszkodzeniu ścianek wykopu, zawadzeniu o nie podczas posadowienia zbiornika. Wykop powinien być także głębszy. Zalecamy aby wykopać dół głębszy o 50 cm, ponieważ aby szambo betonowe funkcjonowało poprawnie – musi znaleźć się nieznacznie niżej niż rura kanalizacyjna doprowadzająca ścieki do zbiornika. Tylko wówczas ścieki będą spływały do zbiornika.

Nowości i akcesoria wspomagające użytkowników szamba betonowego Łódź.

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Łódź

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Łódź i okolice – zwany potocznie szambometrem to urządzenie dzięki któremu nie musimy pamiętać o tym, kiedy zamówić do obsługi naszego szamba firmę asenizacyjną. Wygodne urządzenie, dzięki któremu nie przeoczymy momentu przepełnienia szamba betonowego. Wskaźnik działa w prosty sposób: w zbiorniku umieszczony zostaje pływający, hermetyczny nadajnik, kontrolujący poziom cieczy. Gdy ustalony poziom nieczystości zostanie osiągnięty lub przekroczony – czujnik rozpocznie nadawanie sygnału do odbiornika zamontowanego w domu: optycznie – dioda oraz akustycznie – dźwięk. Wskaźnik napełnienia szamba betonowego jest urządzeniem bezprzewodowym, tak więc nie wymaga instalacji, kabli itp.

Szybkozłączka do szamba betonowego Łódź

Szybkozłączka do szamba betonowego jest wygodnym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniem. Umożliwia ona wypompowanie zawartości szamba betonowego Łódź bez konieczności wjazdu wozu asenizacyjnego na teren posesji.

Montaż urządzenia polega na tym, że umieszczamy rurę (fi 110) sięgającą dna zbiornika na szambo. Następnie prowadzimy ją w gruncie, ze spadkiem 3 % od szamba, aż do ogrodzenia działki, do miejsca gdzie może podjechać wóz asenizacyjny. Na końcu przewodu montujemy szybkozłączkę. Do niej zostanie podpięty wąż ssawny wozu asenizacyjnego.

To rozwiązanie ma wiele zalet. Nie musimy być obecni w domu podczas wywozu nieczystości z szamba betonowego Łódź. Nie jesteśmy zmuszeni do montowania płyty najazdowej – co jest konieczne jeśli szamba betonowe mieszczą się w miejscu przejazdu/drogi. Wypompowanie szamba nie wiąże się ze zniszczeniami czy zabrudzeniami w zagospodarowanym już ogrodzie. Trzeba jednak się liczyć z tym, że czasem wjazd wozu asenizacyjnego w pobliże szamba betonowego Łódź jest konieczny. Raz na 3 lata należy wybrać osady stałe gromadzące się na dnie szamba betonowego.

Kominki wentylacyjne do szamba betonowego Łódź

Ścieki odprowadzane z domu zawierają przede wszystkim dużą ilość wody. Również resztki pożywienia. Detergenty i mydło.Odchody – środki zawierajace substancje organiczne, które w krótkim czasie zaczynają fermentować.To umożliwia rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów i pasożytów. W wyniku tej fermentacji w szambie betonowym, na jego dnie, w osadzie powstają niebezpieczne gazy.

Dlatego też zgodnie z przepisami szamba betonowe Łódź powinny być wyposażone w kominki wentylacyjne. Kominki winne być zamontowane przynajmniej 0,5 m ponad poziom terenu. Firma Gozmak dostarcza własnej produkcji szamba betonowe w Łodzi i okolicach –  wyposażone w gotowe kominki wentylacyjne.

Warto także pamiętać, że aby wentylacja szamba betonowego działała prawidłowo musimy mieć sprawne odpowietrzenie domowej instalacji kanalizacyjnej. Przez wywiewkę szamba betonowego wpada wówczas zasysane z zewnątrz powietrze. Pokonuje ono “drogę” już z gazami przez szambo. Następnie przez rurę przyłącza szamba do domu. I w końcu pionem kanalizacyjnym z wywiewką wydostaje się ponad dach. Tylko prawidłowo zbudowane i podłączone szambo betonowe z wentylacją będzie nam służyło przez wiele lat.

Czujnik napełnienia szamba betonowego Łódź

Każdy obiekt wybudowany na terenie pozbawionym kanalizacji musi posiadać szambo. Natomiast każdy użytkownik domu w którym funkcjonuje szambo betonowe, wie o tym, że łatwo przegapić moment w którym nasze szambo betonowe wymaga opróżnienia. Zwykle jest tak, że sprawdzamy stan ścieków w naszym szambie betonowym za późno. W momencie gdy “czujemy”, że już powinniśmy zamówić wywóz nieczystości płynnych. Przed wizytą gości (zwłaszcza tych “na kilka dni”). Gdy wiemy że produkcja ścieków wzrośnie. Gdy zbliża się tzw. “długi weekend” i firmy asenizacyjne nie pracują. Wówczas za opróżnienie szamba betonowego Łódź w tych dniach przyjdzie nam zapłacić podwójną stawkę.

Niezwykle przydatnym okazuje się wówczas czujnik napełnienia szamba betonowego, dzięki któremu zapobiegniemy przepełnieniu się naszego szamba betonowego. Urządzenie to nazywane jest także wskaźnikiem lub sygnalizatorem szamba betonowego. Kontroluje ono poziom cieczy: ścieków, roztworów wodnych w zbiornikach betonowych na szamba.

Na rynku istnieje wiele modeli czujników. Posiadają one przeróżne funkcje: sygnalizacje świetlną, dźwiękową, oraz system powiadamiania smsem. Wszystkie te urządzenia montowane w szambach betonowych mają wspólną cechę. Alarmują właściciela, gdy poziom ścieków w szambie zostanie przekroczony. Jest to sygnał, że niezwłocznie powinniśmy wezwać firmę świadczącą usługi asenizacyjne.

Przeanalizowaliśmy dostępne na naszym rynku sygnalizatory do szamba betonowego. Najprostszym rozwiązaniem okazuje się zewnętrzny sygnalizator świetlny, ponieważ jego montaż nie wymaga instalacji elektrycznej. Montuje się go na metalowym elemencie pokrywy szamba betonowego, lub na daszku kominka wentylacyjnego. Zasilany jest dzięki energii solarnej, a o napełnieniu szamba betonowego alarmuje nas migotaniem. Małym minusem tego urządzenia jest to, że migotanie widoczne jest w wieczorem i w nocy, jednak jest ono bardzo silne i łatwo zauważalne.

Preparaty do szamba betonowego Łódź.

Aby szamba betonowe w naszych gospodarstwach domowych działały sprawnie i nie sprawiały nam kłopotów, warto je wspomagać dostępnymi na rynku nowinkami technologicznymi. Jednym z takich wspomagaczy są preperaty chemiczne o róznorakim działaniu. Przedstawiamy najpopularniejsze środki chemiczne do szamba betonowego Łódź:

– korzystne bakterie do szamba betonowego

Stosowane w obecnych czasach w naszych gospodarstwach domowych środki chemiczne i detergenty powodują zachwianie równowagi biologicznej w szambach betonowych. Zwłaszcza, że używamy ich zwykle w nadmiarze. To z kolei zaburza proces biodegradacji. Wprowadzenie zatem specjalnych szczepów bakterii do zbiornika na nieczystości płynne wspomaga pracę istniejących tam bakterii. Przyspiesza także proces biodegradacji. W wielu przypadkach zabieg ten eliminuje także wydobywanie się przykrego zapachu z szamba. Bakterie dodawane do szamba betonowego mogą mieć postać żelu, płynu lub tabletek. Najczęściej stosujemy je w  “zimnych” miesiącach. Wtedy niskie temperatury uniemożliwiają naturalnie żyjącym w naszych szambach betonowych bakteriom dostateczne rozmnażanie się. Po wyjątkowo zimnych okresach – w mroźne zimy, bakterie żyjące w szambach betonowych Łódź mogą zostać całkowicie zniszczone przez mróz – wymrożone. Dlatego bardzo ważne jest wspomaganie naszych szamb preparatami bakteryjnymi.

– preparaty do szamba betonowego rozpuszczające tłuszcz

Wraz z ściekami do szamba betonowego trafiaja między innymi resztki tłuszczy. Jeśli  nagromadzą się w dużych ilościach w naszym zbiorniku, mogą zalegać i tworzyć tzw. kożuchy tłuszczowe. Oprócz nieprzyjemnego zapachu, w skrajnych przypadkach powodują niedrożność przewodów kanalizacyjnych. W walce z zalegającym tłuszczem pomocne są preparaty rozpuszczające tłuszcz do stosowania w szambach betonowych. Wspomagają one naturalne procesy biologicznego rozkładu tłuszczów, przyspieszając ich degradację. Są bezpieczne dla środowiska.

Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą na naszej stronie internetowej. Znajdziecie Państwo na niej wiele przydatnych informacji, jakie powinien wiedzieć każdy przyszły użytkownik szamba betonowego. Mamy nadzieję, że informacje zawarte tutaj okażą się pomocne. Udzielone odpowiedzi – rozwiążą dylematy i niejasności stojące przed tymi, którzy zamierzają wkrótce wybudować własne szambo.

Jednocześnie informujemy, że pozostajemy w pełnej gotowości i oczekujemy na zapytania od Państwa, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy do składania zapytań ofertowych wszystkich zainteresowanych szambami betonowymi z Łodzi i województwa łódzkiego.

Zapraszamy także do odwiedzenia zakładki Porady budowlane gdzie znajdą Państwo przydatne informacje i najważniejsze przepisy dotyczące budowy szamba betonowego.

Produkujemy także zbiorniki na deszczówkę i gnojowicę – zobacz ofertę

Realizujemy zamówienia na szamba betonowe w całej Polsce, między innymi: Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Lublin.

Zespół firmy Gozmak

Zobacz szamba betonowe Gozmak na Google +

Montaż szamba betonowego w województwie łódzkim  szamba betonowe w łodzi   wykop pod szamba betonowe łódź

Opublikowano wSzamba, Szamba betonowe łódzkie