Menu Zamknij

Szamba betonowe Bydgoszcz

Szamba betonowe Bydgoszcz i okolice.

szamba betonowe bydgoszcz

Szamba betonowe Bydgoszcz

Dla kogo szamba betonowe są idealnym wyjściem ?

Jeśli trafiłeś na tą stronę, najprawdopodobniej  stoisz przed wyborem wykonawcy szamba betonowego do istniejącego już domu, lub do planowanej  dopiero inwestycji. W każdym z przypadków zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat budowy szamba betonowego Bydgoszcz. Szamba betonowe to wciąż najpopularniejsze rozwiązanie na pozbycie się ścieków i nieczystości płynnych z gospodarstwa domowego, mieszczącego się na terenach nieskanalizowanych.  Podpowiadamy także, że jeśli teren na którym zamierzamy wybudować dom ma w planie zagospodarowania kanalizację, lecz w późniejszym czasie – zbudowane dzisiaj szambo betonowe w przyszłości można przekształcić w zbiornik na deszczówkę i zbierać do niego wodę opadową.

Co wybrać – szamba betonowe czy plastikowe?

Jako producent szamb betonowych uważamy, że ten rodzaj gromadzenia nieczystości płynnych jest najlepszy. Dlaczego? Szambo betonowe ma wiele zalet – jest uniwersalne, tanie w budowie, można je zbudować na każdym rodzaju gruntu i niezależnie od wielkości działki na której stoi dom. Nasze szamba betonowe, które produkujemy mogą być mniejsze – dla mniej licznych rodzin lub aby zmieściły się także na małe działki, lub większe, dwu i więcej komorowe. Dodatkowo ich duża masa własna powoduje, że są odporne na ściskanie (przez napierającą ziemię) więc są bezpieczne – nie ulegną zniszczeniu, zgnieceniu jak  to zdarza się z szambami plastikowymi. Dzięki temu również szamba betonowe można zamontować w różnych częściach naszej działki – między innymi w miejscu gdzie będzie się odbywał ruch kołowy (po szambach betonowych z płytą zbrojoną można jeździć), zachowując jednak odpowiednie odległości od domu, drogi itp. O przepisach dotyczących budowy szamba betonowego można przeczytać w zakładce Porady budowlane. Budując szamba betonowe Bydgoszcz w takim miejscu, musimy jednak pamiętać, aby wyposażyć je w płytę najazdową – odpowiednio zbrojoną. Taką płytę możecie Państwo zamówić u nas wraz ze zbiornikiem na szambo.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą Ofertą

Zaufały nam tysiące polskich rodzin, gdyż firma Gozmak to wiodący producent zbiorników bezodpływowych na ścieki i nieczystości płynne.

Mamy siedzibę w województwie mazowieckim. Jednak nasza działalność nie ogranicza się do terytorium tego województwa. W okolicach Bydgoszczy znajduje się nasz Oddział. Dzięki temu dostarczamy szamba betonowe do wszystkich miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego. Sprzedajemy i montujemy zbiorniki na nieczystości płynne także w innych województwach Polski. Przyjmujemy zamówienia na realizację zleceń z najodleglejszych miejscowości w Polsce! Stosujemy formę transportu łączonego – łączymy zamówienia na szamba betonowe a następnie wysyłamy je jednym transportem we wspólnym kierunku.

Zadzwoń! Otrzymasz wycenę!

Jako firma rozwijająca się, rozumiemy wymagania dzisiejszego rynku i wychodzimy im naprzeciw. Od pewnego czasu nasze szamba betonowe zyskały uznanie także poza granicami kraju. Dostarczamy nasze zbiorniki do krajów Unii Europejskiej. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby prywatne oraz firmy do współpracy z nami.

Szamba betonowe Bydgoszcz – gdzie dostarczamy w woj. kujawsko-pomorskim?

Szamba betonowe Bydgoszcz

W województwie kujawsko-pomorskim, szamba dostarczamy do takich miast jak: szamba betonowe Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Świecie, Mogilno, Janikowo, Kruszwica, Inowrocław, Włocławek, Aleksandrów Kujawski, Brodnica, Chełmno, Lipno, Nakło nad Notecią, Rypin, Sępólno, Tuchola, Żnin i inne. Od lat w tym regionie dostarczamy szamba betonowe Bydgoszcz do prywatnych gospodarstw domowych. Zdarza nam się dostarczać je także do firm. Dowozimy także do pozostałych, mniejszych miejscowości oraz wiosek. Zobacz także naszą ofertę na szamba betonowe w okolicach Torunia

Szamba betonowe Bydgoszcz – gdzie warto kupić i dlaczego?

Kupując szamba betonowe w firmie Gozmak unikniesz problemów z odbiorem budynku. Nasze szamba posiadają aprobatę techniczną. Tylko takie szamba betonowe mogą być legalnie wprowadzone do obrotu. Szamba są naszej produkcji, więc sprzedajemy je w najlepszych cenach. Posiadamy park własnych maszyn, dysponujemy profesjonalnym, własnym transportem. Służymy fachowym doradztwem. Zbiorniki są montowane na placu budowy bezpośrednio przez naszą firmę. To wszystko sprawia, że współpracując z nami pomijasz pośredników i zapewniasz sobie najlepszą cenę oraz wysoką jakość. Stosujemy najwyższej jakości materiały i półprodukty do produkcji zbiorników na szamba czy inne zbiorników betonowych. Terminowość i solidność, a także brak pośredników i bogate doświadczenie to zalety jakie odróżniają nas od konkurencji. Zaufały nam dziesiątki zadowolonych klientów. Bardzo często nowi klienci to osoby z ich polecenia.

Co jeszcze warto wiedzieć planując szamba betonowe Bydgoszcz ?

Szamba betonowe – duże czy małe?

Najprościej będzie przyjąć, że szacunkowo jeden domownik wytwarza od 70 do 100 litrów ścieków dziennie. Tak więc łatwo obliczyć, że dla 4-osobowej rodziny potrzebujemy zbiornika o pojemności minimum 5,6 m3, zakładając, że wywóz nieczystości odbywał się będzie co 14 dni. Przed podjęciem decyzji jakiej wielkości szambo betonowe zamontujemy na swojej posesji – warto zorientować się jakim wozem asenizacyjnym dysponuje pobliskie przedsiębiorstwo oczyszczania, lub lokalne firmy, które będą świadczyły dla nas usługi asenizacyjne. Może bowiem okazać się, że zainwestujemy w duży zbiornik na szambo betonowe, ale wóz asenizacyjny nie będzie miał możliwości wywiezienia całej zawartości szamba betonowego na jeden raz. Dopiero po upewnieniu się, że będzie to możliwe, po sprawdzeniu w planie zagospodarowania działki jakie duże szambo możemy zbudować – wybierzmy jak największy zbiornik betonowy, gdyż rzadsze korzystanie z usług asenizacyjnych oznacza dla nas niższe koszty.

Szamba betonowe kontra szambo z kręgów ?

Budowa własnego domu to ogromne przedsięwzięcie finansowe. Wielu inwestorów szacując początkowo kosztorys – w późniejszym czasie dochodzi do wniosku, że cała inwestycja kosztuje o wiele więcej. Dzieje się tak z wielu względów: drożeją materiały i usługi, pojawiają się nieoczekiwane kłopoty, konieczne jest użycie innych, droższych rozwiązań itp. Konieczne jest wówczas wypracowanie kompromisu, szukanie oszczędności i podjęcie decyzji o ich zastosowaniu.

Otrzymujemy zapytania na temat budowy szamba betonowego z gotowych kręgów. Absolutnie odradzamy szukanie rozwiązań w tym zakresie. Budowa szamba betonowego w Bydgoszczy czy innych miastach – powinna zostać przeprowadzona solidnie – tak aby za kilka lat nie wykonywać tego zadania ponownie. Jako producent szamba betonowego zalecamy powierzenie montażu specjalistycznej firmie. Jest to istotne, gdyż tylko sprawdzone produkty, posiadające aprobatę techniczną gwarantują Państwu poprawne funkcjonowanie szamba betonowego, bez konieczności ponownego niszczenia zagospodarowanego wokół domu terenu, ogrodu itp.

Szamba z kręgów – popularne jeszcze niegdyś, są rozwiązaniem nieco tańszym, lecz niezwykle kłopotliwym. Bardzo trudno jest w warunkach domowych wykonać prawidłowe połączenie dna szamba z kręgami, oraz poszczególnych kręgów. Szambo takie z całą pewnością będzie nieszczelne, a trujące ścieki po pewnym czasie prawie napewno będą przenikać do gleby.

Szamba betonowe firmy Gozmak, które oferujemy między innymi w Bydgoszczy i okolicach są wyprodukowane w warunkach fabrycznych, z najwyższej jakości betonu, zaizolowane – więc są szczelne, bezpieczne i ekologiczne, a dzięki temu, że zamawiacie je Państwo bezpośrednio u producenta – mają najlepszą cenę ! Zapraszamy !

Kiedy przygotować wykop pod szambo betonowe?

Jeśli już wybraliście Państwo godnego zaufania wykonawcę Waszego szamba betonowego w Bydgoszczy i województwie kujawsko-pomorskim, kolejnym krokiem jest przygotowanie się do montażu szamba. Nasi klienci którzy zakupili u nas szambo betonowe otrzymują od nas wszelkie, konieczne informacje kiedy i jaki wykop należy przygotować. Dostajemy jednak sporo zapytań od innych, zainteresowanych szambami osób. Dlatego też odpowiadamy: wykop pod zbiornik najbezpieczniej przygotować w dniu montażu szamba, lub jeden dzień wcześniej. Jeżeli wykop pod zbiornik betonowy na szamba będzie przygotowany kilka dni przed montażem szamba betonowego, może dojść do jego zniszczenia. W wyniku opadów lub poprzez stan wód gruntowych ścianki wykopu mogą się obsunąć. Ponieważ zbiorniki betonowe na szambo montowane są poniżej poziomu przemarzania gruntu – czyli bardzo głęboko – należy odpowiednio zabezpieczyć teren na którym powstał wykop, ponieważ stanowi on zagrożenie dla innych osób.

Jakie rozmiary powinien mieć wykop pod szamba betonowe budowane w Bydgoszczy?

Wykop pod szamba betonowe powinien być zawsze odpowiednio większy niż wymiar zakupionego zbiornika na szambo. Zalecamy aby wykop był o 30-50 cm szerszy z każdej strony niż rozmiar zakupionego szamba. Zapobiegnie to uszkodzeniu ścianek wykopu, zawadzeniu o nie podczas posadowienia zbiornika. Wykop pod szambo betonowe powinien być także głębszy. Zalecamy aby wykopać dół głębszy o 50 cm, ponieważ aby szambo betonowe funkcjonowało poprawnie – musi znaleźć się nieco niżej niż rura kanalizacyjna doprowadzająca ścieki do zbiornika. Rura powinna być zamontowana ze spadkiem. Tylko wówczas ścieki będą spływały do zbiornika.

Nowości i akcesoria wspomagające użytkowników szamba betonowego w Bydgoszczy.

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Bydgoszcz

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Bydgoszcz i okolice – zwany potocznie szambometrem to urządzenie dzięki któremu nie musimy pamiętać o tym, kiedy zamówić do obsługi naszego szamba firmę asenizacyjną. Wygodne urządzenie, dzięki któremu nie przeoczymy momentu przepełnienia szamba betonowego. Wskaźnik działa w prosty sposób: w zbiorniku umieszczony zostaje pływający, hermetyczny nadajnik, kontrolujący poziom cieczy. Gdy ustalony poziom nieczystości zostanie osiągnięty lub przekroczony – czujnik rozpocznie nadawanie sygnału do odbiornika zamontowanego w domu: optycznie – dioda oraz akustycznie – dźwięk. Wskaźnik napełnienia szamba betonowego jest urządzeniem bezprzewodowym, tak więc nie wymaga instalacji, kabli itp.

Szybkozłączka do szamba betonowego Bydgoszcz

Szybkozłączka do szamba betonowego jest wygodnym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniem. Umożliwia ona wypompowanie zawartości szamba betonowego Bydgoszcz bez konieczności wjazdu wozu asenizacyjnego na teren posesji.

Jak to działa?

Montaż urządzenia polega na tym, że umieszczamy rurę (fi 110) sięgającą dna zbiornika na szambo. Następnie prowadzimy ją w gruncie, ze spadkiem 3 % od szamba, aż do ogrodzenia działki. Najlepiej do miejsca gdzie może podjechać wóz asenizacyjny. Na końcu przewodu montujemy szybkozłączkę. Do niej zostanie podpięty wąż ssawny wozu asenizacyjnego.

To rozwiązanie ma wiele zalet. Nie musimy być obecni w domu podczas wywozu nieczystości z szamba betonowego Bydgoszcz. Nie jesteśmy zmuszeni do montowania płyty najazdowej – co jest konieczne jeśli szamba betonowe mieszczą się w miejscu przejazdu/drogi. Wypompowanie szamba nie wiąże się ze zniszczeniami czy zabrudzeniami w zagospodarowanym już ogrodzie. Trzeba jednak się liczyć z tym, że czasem wjazd wozu asenizacyjnego w pobliże szamba betonowego Bydgoszcz jest konieczny. Raz na 3 lata należy wybrać osady stałe gromadzące się na dnie szamba betonowego.

Kominki wentylacyjne do szamba betonowego Bydgoszcz

Ścieki odprowadzane z domu zawierają przede wszystkim dużą ilość wody. Także resztki pożywienia. Detergenty i mydło. W końcu  odchody – środki zawierajace substancje organiczne. Te z kolei w krótkim czasie zaczynają fermentować, umożliwiając rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów i pasożytów. W wyniku tej fermentacji w szambie betonowym, na jego dnie, w osadzie powstają niebezpieczne gazy.

Dlatego też zgodnie z przepisami szamba betonowe Bydgoszcz powinny być wyposażone w kominki wentylacyjne. Kominek winien być zamontowany przynajmniej 0,5 m ponad poziom terenu. Firma Gozmak dostarcza własnej produkcji szamba betonowe w Bydgoszczy i okolicach –  wyposażone w gotowe kominki wentylacyjne.

Warto także pamiętać, że aby wentylacja szamba betonowego działała prawidłowo musimy mieć sprawne odpowietrzenie domowej instalacji kanalizacyjnej. Przez wywiewkę szamba betonowego wpada wówczas zasysane z zewnątrz powietrze.Pokonuj ono “drogę” już z gazami przez szambo. Następnie przez rurę przyłącza szamba do domu. I w końcu pionem kanalizacyjnym z wywiewką wydostaje się ponad dach. Tylko prawidłowo zbudowane i podłączone szambo betonowe z wentylacją będzie nam służyło przez wiele lat.

Czujnik napełnienia szamba betonowego Bydgoszcz

Każdy obiekt wybudowany na terenie pozbawionym kanalizacji musi posiadać szambo. Natomiast każdy użytkownik domu w którym funkcjonuje szambo betonowe, wie o tym, że łatwo przegapić moment w którym nasze szambo betonowe wymaga opróżnienia. Zwykle jest tak, że sprawdzamy stan ścieków w naszym szambie betonowym za późno. W momencie gdy “czujemy”, że już powinniśmy zamówić wywóz nieczystości płynnych.Także przed wizytą gości (zwłaszcza tych “na kilka dni”). Gdy wiemy że produkcja ścieków wzrośnie. A także, gdy zbliża się tzw. “długi weekend” i firmy asenizacyjne nie pracują. Wówczas za opróżnienie szamba betonowego Bydgoszcz w tych dniach przyjdzie nam zapłacić podwójną stawkę.

Niezwykle przydatnym okazuje się wówczas czujnik napełnienia szamba betonowego, dzięki któremu zapobiegniemy przepełnieniu się naszego szamba betonowego. Urządzenie to nazywane jest także wskaźnikiem lub sygnalizatorem szamba betonowego. Kontroluje ono poziom cieczy: ścieków, roztworów wodnych w zbiornikach betonowych na szamba.

Na rynku istnieje wiele modeli czujników. Posiadają one przeróżne funkcje: sygnalizacje świetlną, dźwiękową, oraz system powiadamiania smsem. Wszystkie te urządzenia montowane w szambach betonowych mają wspólną cechę. Alarmują właściciela, gdy poziom ścieków w szambie zostanie przekroczony i gdy niezwłocznie powinniśmy wezwać firmę świadczącą usługi asenizacyjne.

Przeanalizowaliśmy dostępne na naszym rynku sygnalizatory do szamba betonowego. Najprostszym rozwiązaniem okazuje się zewnętrzny sygnalizator świetlny, ponieważ jego montaż nie wymaga instalacji elektrycznej. Montuje się go na metalowym elemencie pokrywy szamba betonowego, lub na daszku kominka wentylacyjnego. Zasilany jest dzięki energii solarnej, a o napełnieniu szamba betonowego alarmuje nas migotaniem. Małym minusem tego urządzenia jest to, że migotanie widoczne jest w wieczorem i w nocy, jednak jest ono bardzo silne i łatwo zauważalne.

Preparaty do szamba betonowego Bydgoszcz.

Aby szamba betonowe w naszych gospodarstwach domowych działały sprawnie i nie sprawiały nam kłopotów, warto je wspomagać dostępnymi na rynku nowinkami technologicznymi. Jednym z takich wspomagaczy są preperaty chemiczne o róznorakim działaniu. Przedstawiamy najpopularniejsze środki chemiczne do szamba betonowego Bydgoszcz:

 – korzystne bakterie do szamba betonowego

Stosowane w obecnych czasach w naszych gospodarstwach domowych środki chemiczne i detergenty powodują zachwianie równowagi biologicznej w szambach betonowych. Zwłaszcza, że stosowanę są w nadmiarze. To z kolei zaburza proces biodegradacji. Wprowadzenie zatem specjalnych szczepów bakterii do zbiornika na nieczystości płynne wspomaga pracę istniejących tam bakterii i przyspiesza proces biodegradacji. W wielu przypadkach zabieg ten eliminuje także wydobywanie się przykrego zapachu z szamba. Bakterie dodawane do szamba betonowego mogą mieć postać żelu, płynu lub tabletek. Najczęściej stosujemy je w  “zimnych” miesiącach. Wtedy niskie temperatury uniemożliwiają naturalnie żyjącym w naszych szambach betonowych bakteriom dostateczne rozmnażanie się. Po wyjątkowo zimnych okresach – w mroźne zimy, bakterie żyjące w szambach betonowych Bydgoszcz mogą zostać całkowicie zniszczone przez mróz – wymrożone. Dlatego bardzo ważne jest wspomaganie naszych szamb preparatami bakteryjnymi.

– preparaty do szamba betonowego rozpuszczające tłuszcz

Wraz z ściekami do szamba betonowego trafiają między innymi resztki tłuszczy. Jeśli  nagromadzą się w dużych ilościach w naszym zbiorniku, mogą zalegać i tworzyć tzw. kożuchy tłuszczowe. Oprócz nieprzyjemnego zapachu, w skrajnych przypadkach powodują niedrożność przewodów kanalizacyjnych. W walce z zalegającym tłuszczem pomocne są preparaty rozpuszczające tłuszcz do stosowania w szambach betonowych. Wspomagają one naturalne procesy biologicznego rozkładu tłuszczów, przyspieszając ich degradację. Są bezpieczne dla środowiska.

Zapraszamy do zapoznania sie z naszą stroną internetową. Znajdziecie Państwo na niej wiele przydatnych informacji, jakie powinien wiedzieć każdy przyszły użytkownik szamba betonowego. Mamy nadzieję, że informacje zawarte tutaj okażą się pomocne. Udzielone odpowiedzi – rozwiążą dylematy i niejasności stojące przed tymi, którzy zamierzają wkrótce zainwestować w szambo.

Jednocześnie informujemy, że pozostajemy do Państwa dyspozycji i oczekujemy na zapytania od Państwa, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy do składania zapytań ofertowych wszystkich zainteresowanych szambami betonowymi z Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego.

Zapraszamy Państwa także do przeczytania informacji w zakładce Porady budowlane gdzie znajdą Państwo wiele przydatnych i ważnych wiadomości na temat budowy szamba betonowego.

Produkujemy także zbiorniki na deszczówkę i gnojowicę – zobacz ofertę

Realizujemy zamówienia na szamba betonowe w całej Polsce, między innymi: Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Lublin.

Zespół firmy Gozmak

 

Montaż szamba betonowego w okolicach Bydgoszczy  szamba betonowe w bydgoszczy  szamba betonowe bydgoszcz gotowe do transportu

Opublikowano wSzamba, Szamba kujawsko-pomorskie