Menu Zamknij

Szamba betonowe Warszawa

Szamba betonowe Warszawa i okolice.

szamba betonowe warszawa

Budowa – szamba betonowe Warszawa

Dla kogo szamba betonowe są idealnym wyjściem ?

Planując zakup działki pod budowę domu warto zwrócić uwagę na warunki zabudowy – może się okazać bowiem, że nasza przyszła parcela ma narzucone pewne rozwiązania. Jeśli teren jest nieskanalizowany – będziemy musieli wybudować własną oczyszczalnię ścieków lub szambo. Podpowiadamy także, że jeśli teren na którym zamierzamy wybudować dom ma w planie zagospodarowania kanalizację, lecz w późniejszym czasie – zbudowane dzisiaj szambo betonowe w przyszłości można przekształcić w zbiornik na deszczówkę i zbierać do niego wodę opadową.

Umiejscowienie szamba na działce nie jest dowolne. Planując budowę domu na terenach nieskanalizowanych sprawdźmy najpierw, czy miejsce które wybraliśmy na budowę domu, oraz miejsce na posadowienie szamba betonowego są zgodne z przepisami. Zachowana bowiem musi być odległość nie tylko pomiędzy szambem a domem, ale także drogą, sąsiednim budynkiem – sąsiada, studnią itp. Szczegółowe informacje o tym co mówią na ten temat przepisy prawa budowlanego znajdują się w zakładce Porady budowlane. Pamiętajmy także o tym, że jeśli nasz wymarzony dom  na upatrzonej lub zakupionej już działce będzie wyposażony w szamba betonowe i wg naszych planów niestety nie będzie spełniać wymogów dotyczących odległości  – dopuszczalne jest ich zmniejszenie. Wówczas należy zgłosić się z prośbą  do Urzędu Gminy i Inspektora Sanitarnego na szczeblu wojewódzkim. Dotyczy to jednak wyłącznie budowy ( szamba betonowe Warszawa) na użytek gospodarstw domowych.

Co wybrać – szamba betonowe czy plastikowe?

Warto także rozważyć najlepsze rozwiązania dla naszej inwestycji. Jeśli już zdecydujemy się na budowę szamba – podejmijmy właściwą decyzję. Na naszym rynku dostępne sa szamba betonowe i plastikowe.

Szamba betonowe a plastikowe

W naszej opinii najlepsze z szamb to szamba betonoweIch zaletą jest szczelność i żywotność. Mogą być budowane na każdym rodzaju gruntu. Z szambami plastikowymi jest różnie. Bywa, że na terenach z wysokim poziomem wód gruntowych świeżo opróżnione szambo z plastiku zostaje wyparte na powierzchnię gruntu. Zdarza się także, że pusty zbiornik plastikowy zostaje zgnieciony, a tym samym uszkodzony przez napierającą na niego ziemię. Dlatego też uważa się, że użytkownicy szamb plastikowych nie powinni opróżniać ich do końca, aby uniknąć opisanych kłopotów. Wiąże się to niestety z częstszym opróżnianiem zbiornika, a więc ponosimy większe koszty.

Szamba betonowe same w sobie już są ciężkie, więc raz zamontowane – stają się bezproblemowymi na lata i to na każdym gruncie. Bardzo ważne także przy wyborze szamba betonowego jest to, że można je zamontować na dużej ale i małej parceli. Ich wytrzymałość pozwala na umieszczenie szamba betonowego w miejscu dojazdowym do garażu czy bramy. Wystarczy tylko szamba betonowe wyposażyć w płytę najazdową – odpowiednio uzbrojoną, aby mogły po niej jeździć samochody. Dlatego też zapewne użytkownicy małych działek oraz działek rekreacyjnych w Warszawie i woj. mazowieckim tak często wybierają szamba betonowe.

Zakres naszych usług

Jako firma produkująca szamba betonowe w Warszawie polecamy Państwu nasze produkty takie jak: zbiorniki bezodpływowe na ścieki, zbiorniki na deszczówkę oraz wszelkie nieczystości płynne, szamba betonowe, włazy  żeliwne, płyty najazdowe. Te ostatnie są niezastąpione zwłaszcza na tych działkach, gdzie szambo posadowione będzie w miejscu przejazdu samochodów.

Siedziba firmy mieści się w pobliżu Warszawy, około 30 km od centrum stolicy. Jednak nasza działalność nie ogranicza się do terytorium miasta Warszawy. Dostarczamy szamba betonowe także do innych miast. Oferujemy zbiorniki na szamba w całym województwie mazowieckim. Działamy także w innych województwach Polski. Przyjmujemy zamówienia na realizację zleceń z najodleglejszych miejscowości.

Zadzwoń! Otrzymasz wycenę!

Jako firma rozwijająca się, wychodzimy naprzeciw wymaganiom dzisiejszego rynku. Od niedawna nasze szamba betonowe zyskały uznanie także poza granicami kraju. Dostarczamy nasze zbiorniki do krajów Unii Europejskiej. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby prywatne oraz firmy do współpracy z nami. W chwili obecnej nawiążemy współpracę z zainteresowanymi reprezentowaniem (dystrybucja) naszych szamb na Litwie.

Gdzie dostarczamy szamba betonowe w Warszawie i województwie mazowieckim?

 

W województwie mazowieckim, szamba dostarczamy do takich miast jak: szamba betonowe Warszawa, oraz Płock, Siedlce a także mniejsze miasta: Ostrołęka, Pruszków, Legionowo,  Ciechanów, Otwock, Piaseczno, Żyrardów, Mińsk Mazowiecki, Sochaczew, Wołomin, Mława, Ząbki, Nowy Dwór Mazowiecki, Grodzisk Mazowiecki, Wyszków, Płońsk. Od lat dostarczamy szamba do gospodarstw domowych i firm w pozostałych mniejszych miejscowościach oraz wioskach.

Szamba betonowe Warszawa – gdzie warto kupić i dlaczego?

Kupując szamba betonowe w firmie Gozmak unikniesz problemów z odbiorem budynku, bowiem nasze szamba posiadają aprobatę techniczną. Gwarantujemy Ci najlepszą cenę, gdyż sami je produkujemy. Posiadamy własny park maszyn, dysponujemy transportem. Służymy fachowym doradztwem. Zbiorniki betonowe na szamba są montowane bezpośrednio przez naszą firmę. Często transport zbiorników jest łączony, co obniża znacząco jego koszty. Zamawiając u nas szamba betonowe dowieziemy je do Warszawy i okolic wraz z innymi szambami zamówionymi przez innych inwestorów. To wszystko sprawia, że współpracując z nami pomijasz pośredników i zapewniasz sobie najlepszą cenę oraz wysoką jakość. Stosujemy najwyższej jakości materiały i półprodukty do produkcji zbiorników na szamba czy inne zbiorniki betonowe. Od konkurencji odróżnia nas terminowość, brak pośredników, bogate doświadczenie. Zaufały nam dziesiątki zadowolonych klientów. Bardzo często nowi klienci to osoby z ich polecenia.

Co jeszcze warto wiedzieć planując szamba betonowe Warszawa ?

Szamba betonowe – duże czy małe?

Najprościej będzie przyjąć, że szacunkowo jeden domownik wytwarza od 70 do 100 litrów ścieków dziennie. Tak więc łatwo obliczyć, że dla 4-osobowej rodziny potrzebujemy zbiornika o pojemności minimum 5,6 m3, zakładając, że wywóz nieczystości odbywał się będzie co 14 dni. Przed podjęciem decyzji jakiej wielkości szambo betonowe zamontujemy na swojej posesji – warto zorientować się jakim wozem asenizacyjnym dysponuje pobliskie przedsiębiorstwo oczyszczania, lub lokalne firmy, które będą świadczyły dla nas usługi asenizacyjne. Może bowiem okazać się, że zainwestujemy w duży zbiornik na szambo betonowe, ale wóz asenizacyjny nie będzie miał możliwości wywiezienia całej zawartości szamba betonowego na jeden raz. Dopiero po upewnieniu się, że będzie to możliwe, po sprawdzeniu w planie zagospodarowania działki jakie duże szambo możemy zbudować – wybierzmy jak największy zbiornik betonowy, gdyż rzadsze korzystanie z usług asenizacyjnych oznacza dla nas niższe koszty.

Szamba betonowe kontra szambo z kręgów ?

Budowa własnego domu to ogromne przedsięwzięcie finansowe. Wielu inwestorów szacując początkowo kosztorys – w późniejszym czasie dochodzi do wniosku, że cała inwestycja kosztuje o wiele więcej. Dzieje się tak z wielu względów: drożeją materiały i usługi, pojawiają się nieoczekiwane kłopoty, konieczne jest użycie innych, droższych rozwiązań itp. Konieczne jest wówczas wypracowanie kompromisu, szukanie oszczędności i podjęcie decyzji o ich zastosowaniu.

Otrzymujemy zapytania na temat budowy szamba betonowego z gotowych kręgów. Absolutnie odradzamy szukanie rozwiązań w tym zakresie. Budowa szamba betonowego w Warszawie czy innych miastach – powinna zostać przeprowadzona solidnie – tak aby za kilka lat nie wykonywać tego zadania ponownie. Jako producent szamba betonowego zalecamy powierzenie montażu specjalistycznej firmie, gdyż tylko sprawdzone produkty, posiadające aprobatę techniczną gwarantują Państwu poprawne funkcjonowanie szamba betonowego, bez konieczności ponownego niszczenia zagospodarowanego wokół domu terenu, ogrodu itp.

Szamba z kręgów – popularne jeszcze niegdyś, są rozwiązaniem nieco tańszym, lecz niezwykle kłopotliwym. Bardzo trudno jest w warunkach domowych wykonać prawidłowe połączenie dna szamba z kręgami, oraz poszczególnych kręgów. Szambo takie z całą pewnością będzie nieszczelne, a trujące ścieki po pewnym czasie prawie napewno będą przenikać do gleby.

Szamba betonowe firmy Gozmak, które oferujemy między innymi w Warszawie i okolicach są wyprodukowane w warunkach fabrycznych, z najwyższej jakości betonu, zaizolowane – więc są szczelne, bezpieczne i ekologiczne, a dzięki temu, że zamawiacie je Państwo bezpośrednio u producenta – mają najlepszą cenę ! Zapraszamy !

Kiedy przygotować wykop pod szambo betonowe?

Jeśli już wybraliście Państwo godnego zaufania wykonawcę Waszego szamba betonowego w Warszawie i województwie mazowieckim, kolejnym krokiem jest przygotowanie się do montażu szamba. Nasi klienci którzy zakupili u nas szambo betonowe otrzymują od nas wszelkie, konieczne informacje kiedy i jaki wykop należy przygotować. Dostajemy jednak sporo zapytań od innych, zainteresowanych szambami osób – dlatego odpowiadamy: wykop pod zbiornik najbezpieczniej przygotować w dniu montażu szamba, lub jeden dzień wcześniej. Jeżeli wykop pod zbiornik betonowy na szamba będzie przygotowany kilka dni przed montażem szamba betonowego, może dojść do zniszczenia, obsunięcia się ścianek wykopu poprzez opady, wody gruntowe. Ponieważ zbiorniki betonowe na szambo montowane są poniżej poziomu przemarzania gruntu – czyli bardzo głęboko – należy odpowiednio zabezpieczyć teren na którym powstał wykop, ponieważ stanowi on zagrożenie dla innych osób.

Jakie rozmiary powinien mieć wykop pod szamba betonowe budowane w Warszawie?

Wykop pod szamba betonowe powinien być zawsze odpowiednio większy niż wymiar zakupionego zbiornika na szambo. Zalecamy aby wykop był o 30-50 cm szerszy z każdej strony niż rozmiar zakupionego szamba. Zapobiegnie to uszkodzeniu ścianek wykopu, zawadzeniu o nie podczas posadowienia zbiornika. Wykop pod szambo powinien być także głębszy. Zalecamy aby wykopać dół głębszy o 50 cm, ponieważ aby szambo betonowe funkcjonowało poprawnie – musi znaleźć się nieco niżej niż rura kanalizacyjna doprowadzająca ścieki do zbiornika – ta z kolei winna być zamontowana ze spadkiem. Tylko wówczas ścieki będą spływały do zbiornika.

 

Nowości i akcesoria wspomagające użytkowników szamba betonowego.

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego.

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Warszawa i okolice – zwany potocznie szambometrem to urządzenie dzięki któremu nie musimy pamiętać o tym, kiedy zamówić do obsługi naszego szamba firmę asenizacyjną. Wygodne urządzenie, dzięki któremu nie przeoczymy momentu przepełnienia szamba betonowego. Wskaźnik działa w prosty sposób: w zbiorniku umieszczony zostaje pływający, hermetyczny nadajnik, kontrolujący poziom cieczy. Gdy ustalony poziom nieczystości zostanie osiągnięty lub przekroczony – czujnik rozpocznie nadawanie sygnału do odbiornika zamontowanego w domu: optycznie – dioda oraz akustycznie – dźwięk. Wskaźnik napełnienia szamba betonowego jest urządzeniem bezprzewodowym, tak więc nie wymaga instalacji, kabli itp.

Szybkozłączka do szamba betonowego

Szybkozłączka do szamba betonowego jest wygodnym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniem. Umożliwia ona wypompowanie zawartości szamba betonowego Warszawa bez konieczności wjazdu wozu asenizacyjnego na teren posesji.

Montaż urządzenia polega na tym, że umieszczamy rurę (fi 110) sięgającą dna zbiornika na szambo, którą następnie prowadzimy w gruncie, ze spadkiem 3 % od szamba, aż do ogrodzenia działki, do miejsca gdzie może podjechać wóz asenizacyjny. Na końcu przewodu montuje się szybkozłączkę, do której zostanie podpięty wąż ssawny wozu asenizacyjnego.

Zalety szybkozłączki do szamba betonowego

To rozwiązanie ma wiele zalet. Nie musimy być obecni w domu podczas wywozu nieczystości z szamba betonowego Warszawa. Nie jesteśmy zmuszeni do montowania płyty najazdowej – co jest konieczne jeśli szamba betonowe mieszczą się w miejscu przejazdu/drogi. Wypompowanie szamba nie wiąże się ze zniszczeniami czy zabrudzeniami w zagospodarowanym już ogrodzie. Trzeba jednak się liczyć z tym, że czasem wjazd wozu asenizacyjnego w pobliże szamba betonowego Warszawa jest konieczny. Raz na 3 lata należy wybrać osady stałe gromadzące się na dnie szamba betonowego.

Kominki wentylacyjne do szamba betonowego Warszawa

Ścieki odprowadzane z domu zawierają przede wszystkim dużą ilość wody, ale także resztki pożywienia, detergenty, mydło, odchody – środki zawierajace substancje organiczne, które w krótkim czasie zaczynają fermentować, umożliwiając rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów i pasożytów. W wyniku tej fermentacji w szambie betonowym, na jego dnie, w osadzie powstają niebezpieczne gazy.

Dlatego też zgodnie z przepisami szamba betonowe Warszawa powinny być wyposażone w kominki wentylacyjne, zamontowane przynajmniej 0,5 m ponad poziom terenu. Firma Gozmak dostarcza własnej produkcji szamba betonowe w Warszawie i okolicach –  wyposażone w gotowe kominki wentylacyjne.

Warto także pamiętać, że aby wentylacja szamba betonowego działała prawidłowo musimy mieć sprawne odpowietrzenie domowej instalacji kanalizacyjnej. Przez wywiewkę szamba betonowego wpada wówczas zasysane z zewnątrz powietrze. Pokonuje ono “drogę” już z gazami przez szambo. Następnie rurą przyłącza szamba do domu, tak by pionem kanalizacyjnym z wywiewką wydostać się ponad dach. Tylko prawidłowo zbudowane i podłączone szambo betonowe z wentylacją będzie nam służyło przez wiele lat.

Czujnik napełnienia szamba betonowego .

Każdy obiekt wybudowany na terenie pozbawionym kanalizacji musi posiadać szambo. Natomiast każdy użytkownik domu w którym funkcjonuje szambo betonowe, wie o tym, że łatwo przegapić moment w którym nasze szambo betonowe wymaga opróżnienia. Zwykle jest tak, że sprawdzamy stan ścieków w naszym szambie betonowym za późno. Jest to moment, gdy “czujemy”, że już powinniśmy zamówić wywóz nieczystości płynnych. Przed wizytą gości (zwłaszcza tych “na kilka dni”), gdy wiemy że produkcja ścieków wzrośnie. Gdy zbliża się tzw. “długi weekend” i firmy asenizacyjne nie pracują. Dodatkowo za opróżnienie szamba betonowego Warszawa w tych dniach przyjdzie nam zapłacić podwójną stawkę. Niezwykle przydatnym okazuje się wówczas czujnik napełnienia szamba betonowego, dzięki któremu zapobiegniemy przepełnieniu się naszego szamba betonowego. Urządzenie to nazywane jest także wskaźnikiem lub sygnalizatorem szamba betonowego. Kontroluje ono poziom cieczy: ścieków, roztworów wodnych w zbiornikach betonowych na szamba.

Na rynku istnieje wiele modeli czujników. Posiadają one przeróżne funkcje: sygnalizacje świetlną, dźwiękową, oraz system powiadamiania smsem. Wszystkie te urządzenia montowane w szambach betonowych mają wspólną cechę. Alarmują właściciela, gdy poziom ścieków w szambie zostanie przekroczony. Jest to sygnał, że niezwłocznie powinniśmy wezwać firmę świadczącą usługi asenizacyjne.

Przeanalizowaliśmy dostępne na naszym rynku sygnalizatory do szamba betonowego. Najprostszym rozwiązaniem okazuje się zewnętrzny sygnalizator świetlny, ponieważ jego montaż nie wymaga instalacji elektrycznej. Montuje się go na metalowym elemencie pokrywy szamba betonowego. Stosuje się także montaż na daszku kominka wentylacyjnego. Zasilany jest dzięki energii solarnej, a o napełnieniu szamba betonowego alarmuje nas migotaniem. Małym minusem tego urządzenia jest to, że migotanie widoczne jest w wieczorem i w nocy. Jednak jest ono bardzo silne i łatwo zauważalne.

Preparaty do szamba betonowego.

Aby szamba betonowe w naszych gospodarstwach domowych działały sprawnie i nie sprawiały nam kłopotów, warto je wspomagać. Polecamy dostępne na rynku nowinki technologiczne. Jednym z takich wspomagaczy są preperaty chemiczne o różnorakim działaniu. Przedstawiamy najpopularniejsze środki chemiczne do szamba betonowego Warszawa:

– korzystne bakterie do szamba betonowego

Stosowane w obecnych czasach w naszych gospodarstwach domowych środki chemiczne i detergenty powodują zachwianie równowagi biologicznej w szambach betonowych. Zwłaszcza, że stosujemy ich coraz więcej. A to z kolei zaburza proces biodegradacji. Wprowadzenie zatem specjalnych szczepów bakterii do zbiornika na nieczystości płynne wspomaga pracę istniejących tam bakterii i przyspiesza proces biodegradacji. W wielu przypadkach zabieg ten eliminuje także wydobywanie się przykrego zapachu z szamba. Bakterie dodawane do szamba betonowego mogą mieć postać żelu, płynu lub tabletek. Najczęściej stosujemy je w  “zimnych” miesiącach. Wtedy to niskie temperatury uniemożliwiają naturalnie żyjącym w naszych szambach betonowych bakteriom dostateczne rozmnażanie się. Po wyjątkowo zimnych okresach – w mroźne zimy, bakterie żyjące w szambach betonowych Warszawa mogą zostać całkowicie zniszczone przez mróz – wymrożone. Dlatego bardzo ważne jest wspomaganie naszych szamb preparatami bakteryjnymi.

– preparaty do szamba betonowego rozpuszczające tłuszcz

Wraz z ściekami do szamba betonowego trafiają między innymi resztki tłuszczy. Jeśli  nagromadzą się w dużych ilościach w naszym zbiorniku, mogą zalegać i tworzyć tzw. kożuchy tłuszczowe. Oprócz nieprzyjemnego zapachu, w skrajnych przypadkach powodują niedrożność przewodów kanalizacyjnych. W walce z zalegającym tłuszczem pomocne są preparaty rozpuszczające tłuszcz do stosowania w szambach betonowych. Wspomagają one naturalne procesy biologicznego rozkładu tłuszczów, przyspieszając ich degradację. Są bezpieczne dla środowiska.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową. Znajdziecie Państwo tutaj wiele przydatnych informacji. Każdy przyszły użytkownik, który będzie korzystał z szamba betonowego w Warszawie i okolicach powinien je znać. Mamy nadzieję, że informacje zawarte tutaj okażą się pomocne. Natomiast udzielone odpowiedzi – rozwiążą dylematy i niejasności stojące przed tymi, którzy zamierzają wkrótce wybudować własne szambo. Jednocześnie informujemy, że pozostajemy w pełnej gotowości i oczekujemy na zapytania od Państwa, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zachęcamy do składania zapytań ofertowych wszystkich zainteresowanych szambami betonowymi z Warszawy i pozostałych miejscowości województwa mazowieckiego.

Zapraszamy Państwa także do odwiedzenia naszych Porad budowlanych  gdzie znajdą Państwo przydatne informacje oraz najważniejsze przepisy dotyczące budowy szamba betonowego w Warszawie.

Produkujemy także zbiorniki na deszczówkę i gnojowicę – zobacz ofertę

Realizujemy zamówienia na szamba betonowe w całej Polsce, między innymi: Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Lublin.

Zespół firmy Gozmak

 

szamba betonowe warszawa  montaż szamba betonowe warszawa

 

 

Opublikowano wSzamba, Szamba mazowieckie