Menu Zamknij

Szamba betonowe Toruń

Szamba betonowe Toruń i okolice.

szamba betonowe toruń

Budowa – szamba betonowe Toruń

Dla kogo szamba betonowe są idealnym wyjściem ?

Ścieki powstają w każdym domu i dla wielu z nas jedynym rozwiązaniem jest gromadzenie ich w bezodpływowych zbiornikach, które znamy potocznie jako szamba betonowe. Jeżeli nasza inwestycja mieści się na terenach nieskanalizowanych – sami musimy zadbać o to aby odprowadzić ścieki. Najczęściej wybór inwestora pada na szamba betonowe. Podpowiadamy także, że jeśli teren na którym zamierzamy wybudować dom ma w planie zagospodarowania kanalizację, lecz w późniejszym czasie – zbudowane dzisiaj szambo betonowe w przyszłości można przekształcić w zbiornik na deszczówkę i zbierać do niego wodę opadową.

Co wybrać – szamba betonowe czy plastikowe ?

W ostatnich latach zauważa się modę na szamba plastikowe, jednakże nie są one odpowiednie na każdy rodzaj gruntu. Po opróżnieniu takiego zbiornika, na terenach z wysokim stanem wód gruntowych, plastikowe szambo, zwłaszcza świeżo opróżnione może zostać wyparte na wierzch. Można je oczywiście zakotwiczyć do gruntu, jednak jest to dosyć skomplikowane i kosztowne. O wadach tego typu szamba pisaliśmy w zakładce Porady budowlane

Jako producent szamb betonowych polecamy Państwu wybrać szamba betonowe.

Szamba betonowe Gozmak

Nasze szamba betonowe jakie dostarczamy do Torunia i okolic są stosowane z powodzeniem od wielu lat jako zbiorniki na nieczystości płynne, które odpowiednio zbudowane, nie stwarzają problemów jego użytkownikom. Również w temacie szamb technika dynamicznie się rozwija pozwalając udoskonalać wyroby, tak aby użytkownicy szamba betonowego mogli bezpiecznie i komfortowo korzystać z niego we własnym domu. Takie szamba mają wiele zalet.

Są uniwersalne, na każdy rodzaj gruntu. Spora masa własna szamba betonowego powoduje, że są one odporne na ściskanie ziemi, nie ma niebezpieczeństwa, że napierająca ziemia je zniszczy. Dzięki temu także szamba betonowe są popularne na małych działkach, także rekreacyjnych, gdyż można je bez obaw montować w miejscu gdzie planujemy dojazd do garażu lub drogi. Należy jedynie pamiętać, aby zakupić wraz z szambem płytę najazdową, odpowiednio zbrojoną.

Firma Gozmak to wiodący producent zbiorników bezodpływowych na ścieki i nieczystości płynne, zwanych potocznie szambami.

Mamy siedzibę w województwie mazowieckim. Jednak nasza działalność nie ogranicza się do terytorium tego województwa. Dostarczamy szamba betonowe Toruń także do innych miast. Oferujemy szamba betonowe w całym województwie kujawsko-pomorskim. Sprzedajemy i montujemy szamba betonowe Toruń także w innych województwach Polski. Przyjmujemy zamówienia na realizację zleceń z najodleglejszych miejscowości w Polsce!

Zadzwoń! Otrzymasz wycenę!

Jako firma rozwijająca się, rozumiemy wymagania dzisiejszego rynku i wychodzimy im naprzeciw. Od pewnego czasu nasze szamba zyskały uznanie także poza granicami kraju. Dostarczamy nasze zbiorniki do krajów Unii Europejskiej. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby prywatne oraz firmy do współpracy z nami.

Szamba betonowe Toruń – gdzie dostarczamy w woj. kujawsko-pomorskim?

Szamba betonowe Toruń

W województwie kujawsko-pomorskim, szamba dostarczamy między innymi do: szamba betonowe Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Świecie, Mogilno, Ciechocinek, Brodnica, Wąbrzeźno, Chełmża, Janikowo, Kruszwica, Inowrocław, Włocławek, Aleksandrów Kujawski, Chełmno, Lipno, Nakło nad Notecią, Rypin, Sępólno, Tuchola, Żnin i inne. Od lat dostarczamy szamba do prywatnych gospodarstw domowych i do firm, także w pozostałych, mniejszych miejscowościach oraz wioskach. Zobacz także naszą ofertę na szamba betonowe w okolicach Bydgoszczy

Szamba betonowe Toruń – gdzie warto kupić i dlaczego?

Kupując szamba w firmie Gozmak unikniesz problemów z odbiorem budynku. Nasze szamba betonowe posiadają aprobatę techniczną. Tylko takie szamba betonowe mogą być legalnie wprowadzone do obrotu. Szamba są naszej produkcji, więc sprzedajemy je w najlepszych cenach. Posiadamy park własnych maszyn, dysponujemy profesjonalnym, własnym transportem. Służymy fachowym doradztwem. Zbiorniki są montowane na placu budowy bezpośrednio przez naszą firmę. To wszystko sprawia, że współpracując z nami pomijasz pośredników i zapewniasz sobie najlepszą cenę oraz wysoką jakość. Stosujemy najwyższej jakości materiały i półprodukty do produkcji zbiorników na szamba czy inne zbiorniki betonowe. Terminowość i solidność, a także brak pośredników i bogate doświadczenie to zalety jakie odróżniają nas od konkurencji. Zaufały nam dziesiątki zadowolonych klientów. Bardzo często nowi klienci to osoby z ich polecenia.

Co jeszcze warto wiedzieć planując szamba betonowe Toruń ?

Szamba betonowe – duże czy małe?

Najprościej będzie przyjąć, że szacunkowo jeden domownik wytwarza od 70 do 100 litrów ścieków dziennie. Tak więc łatwo obliczyć, że dla 4-osobowej rodziny potrzebujemy zbiornika o pojemności minimum 5,6 m3, zakładając, że wywóz nieczystości odbywał się będzie co 14 dni. Przed podjęciem decyzji jakiej wielkości szambo betonowe zamontujemy na swojej posesji – warto zorientować się jakim wozem asenizacyjnym dysponuje pobliskie przedsiębiorstwo oczyszczania, lub lokalne firmy, które będą świadczyły dla nas usługi asenizacyjne. Może bowiem okazać się, że zainwestujemy w duży zbiornik na szambo betonowe, ale wóz asenizacyjny nie będzie miał możliwości wywiezienia całej zawartości szamba betonowego na jeden raz. Dopiero po upewnieniu się, że będzie to możliwe, po sprawdzeniu w planie zagospodarowania działki jakie duże szambo możemy zbudować – wybierzmy jak największy zbiornik betonowy, gdyż rzadsze korzystanie z usług asenizacyjnych oznacza dla nas niższe koszty.

Szamba betonowe kontra szambo z kręgów ?

Budowa własnego domu to ogromne przedsięwzięcie finansowe. Wielu inwestorów szacując początkowo kosztorys – w późniejszym czasie dochodzi do wniosku, że cała inwestycja kosztuje o wiele więcej. Dzieje się tak z wielu względów: drożeją materiały i usługi, pojawiają się nieoczekiwane kłopoty, konieczne jest użycie innych, droższych rozwiązań itp. Konieczne jest wówczas wypracowanie kompromisu, szukanie oszczędności i podjęcie decyzji o ich zastosowaniu.

Otrzymujemy zapytania na temat budowy szamba betonowego z gotowych kręgów. Absolutnie odradzamy szukanie rozwiązań w tym zakresie. Budowa szamba betonowego w Toruniu czy innych miastach – powinna zostać przeprowadzona solidnie – tak aby za kilka lat nie wykonywać tego zadania ponownie. Jako producent szamba betonowego zalecamy powierzenie montażu specjalistycznej firmie, gdyż tylko sprawdzone produkty, posiadające aprobatę techniczną gwarantują Państwu poprawne funkcjonowanie szamba betonowego, bez konieczności ponownego niszczenia zagospodarowanego wokół domu terenu, ogrodu itp.

Szamba z kręgów – popularne jeszcze niegdyś, są rozwiązaniem nieco tańszym, lecz niezwykle kłopotliwym. Bardzo trudno jest w warunkach domowych wykonać prawidłowe połączenie dna szamba z kręgami, oraz poszczególnych kręgów. Szambo takie z całą pewnością będzie nieszczelne, a trujące ścieki po pewnym czasie prawie napewno będą przenikać do gleby.

Szamba betonowe firmy Gozmak, które oferujemy między innymi w Toruniu i okolicach są wyprodukowane w warunkach fabrycznych, z najwyższej jakości betonu, zaizolowane – więc są szczelne, bezpieczne i ekologiczne, a dzięki temu, że zamawiacie je Państwo bezpośrednio u producenta – mają najlepszą cenę ! Zapraszamy !

Kiedy przygotować wykop pod szambo betonowe?

Jeśli już wybraliście Państwo godnego zaufania wykonawcę Waszego szamba betonowego w Toruniu i województwie kujawsko-pomorskim, kolejnym krokiem jest przygotowanie się do montażu szamba.

Nasi klienci którzy zakupili u nas szambo betonowe otrzymują od nas wszelkie, konieczne informacje kiedy i jaki wykop należy przygotować. Dostajemy jednak sporo zapytań od innych, zainteresowanych szambami osób – dlatego odpowiadamy: wykop pod zbiornik najbezpieczniej przygotować w dniu montażu szamba. Dopuszczalny jest także wykop jeden dzień wcześniej. Jeżeli wykop pod zbiornik betonowy na szamba będzie przygotowany kilka dni przed montażem szamba betonowego, może dojść do zniszczenia. Opady czy wody gruntowe spowodują, że ścianki wykopu się obsuną. Ponieważ zbiorniki betonowe na szambo montowane są poniżej poziomu przemarzania gruntu – czyli bardzo głęboko – należy odpowiednio zabezpieczyć teren na którym powstał wykop. Stanowi on zagrożenie dla innych osób.

Jakie rozmiary powinien mieć wykop pod szamba betonowe budowane w Toruniu?

Planując wykop pod pod szamba betonowe, należy pamiętać że powinien on być zawsze odpowiednio większy niż wymiar zakupionego zbiornika na szambo. Zazwyczaj operator koparki jest zorientowany o ile większy dół należy wykopać. Jednak w interesie inwestora jest także zadbać o to. Dlatego też doradzamy: wykop powinien być o 30-50 cm szerszy z każdej strony niż rozmiar zakupionego szamba. Zapobiegnie to uszkodzeniu ścianek wykopu, zawadzeniu o nie podczas posadowienia zbiornika. Wykop pod szambo betonowe powinien być także głębszy. Zalecamy aby wykopać dół głębszy o 50 cm, ponieważ aby szambo betonowe funkcjonowało poprawnie – musi znaleźć się nieco niżej niż kanalizacyjna doprowadzająca ścieki do zbiornika. Rura powinna być zamontowana ze spadkiem w kierunku szamba. Tylko wówczas ścieki będą spływały do zbiornika.

Nowości i akcesoria wspomagające użytkowników szamba betonowego Toruń.

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Toruń

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Toruń i okolice – zwany potocznie szambometrem to urządzenie dzięki któremu nie musimy pamiętać o tym, kiedy zamówić do obsługi naszego szamba firmę asenizacyjną. Wygodne urządzenie, dzięki któremu nie przeoczymy momentu przepełnienia szamba betonowego. Wskaźnik działa w prosty sposób: w zbiorniku umieszczony zostaje pływający, hermetyczny nadajnik, kontrolujący poziom cieczy. Gdy ustalony poziom nieczystości zostanie osiągnięty lub przekroczony – czujnik rozpocznie nadawanie sygnału do odbiornika zamontowanego w domu: optycznie – dioda oraz akustycznie – dźwięk. Wskaźnik napełnienia szamba betonowego jest urządzeniem bezprzewodowym, tak więc nie wymaga instalacji, kabli itp.

Szybkozłączka do szamba betonowego Toruń

Szybkozłączka do szamba betonowego jest wygodnym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniem. Umożliwia ona wypompowanie zawartości szamba betonowego Toruń bez konieczności wjazdu wozu asenizacyjnego na teren posesji. Montaż urządzenia polega na tym, że umieszczamy rurę (fi 110) sięgającą dna zbiornika na szambo, którą następnie prowadzimy w gruncie, ze spadkiem 3 % od szamba, aż do ogrodzenia działki, do miejsca gdzie może podjechać wóz asenizacyjny. Na końcu przewodu montujemy szybkozłączkę, do której zostanie podpięty wąż ssawny wozu asenizacyjnego.

To rozwiązanie ma wiele zalet. Nie musimy być obecni w domu podczas wywozu nieczystości z szamba betonowego Toruń. Nie jesteśmy zmuszeni do montowania płyty najazdowej – co jest konieczne jeśli szamba betonowe mieszczą się w miejscu przejazdu/drogi. Wypompowanie szamba nie wiąże się ze zniszczeniami czy zabrudzeniami w zagospodarowanym już ogrodzie. Trzeba jednak się liczyć z tym, że czasem wjazd wozu asenizacyjnego w pobliże szamba betonowego Toruń jest konieczny. Raz na 3 lata należy wybrać osady stałe gromadzące się na dnie szamba betonowego.

Kominki wentylacyjne do szamba betonowego Toruń

Ścieki odprowadzane z domu zawierają przede wszystkim dużą ilość wody. Oprócz tego także resztki pożywienia, detergenty, mydło, odchody – środki zawierajace substancje organiczne, które w krótkim czasie zaczynają fermentować. To umożliwia rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów i pasożytów. W wyniku tej fermentacji w szambie betonowym, na jego dnie, w osadzie powstają niebezpieczne gazy.

Dlatego też zgodnie z przepisami szamba betonowe Toruń powinny być wyposażone w kominki wentylacyjne, zamontowane przynajmniej 0,5 m ponad poziom terenu. Firma Gozmak dostarcza własnej produkcji szamba betonowe w Toruniu i okolicach –  wyposażone w gotowe kominki wentylacyjne.

Warto także pamiętać, że aby wentylacja szamba betonowego działała prawidłowo musimy mieć sprawne odpowietrzenie domowej instalacji kanalizacyjnej. Przez wywiewkę szamba betonowego wpada wówczas zasysane z zewnątrz powietrze. Pokonuje “drogę” już z gazami przez szambo. Następnie rurą przyłącza szamba do domu, tak by pionem kanalizacyjnym z wywiewką wydostać się ponad dach. Tylko prawidłowo zbudowane i podłączone szambo betonowe z wentylacją będzie nam służyło przez wiele lat.

Czujnik napełnienia szamba betonowego Toruń

Każdy obiekt wybudowany na terenie pozbawionym kanalizacji musi posiadać szambo. Natomiast każdy użytkownik domu w którym funkcjonuje szambo betonowe, wie o tym, że łatwo przegapić moment w którym nasze szambo betonowe wymaga opróżnienia.

Zwykle jest tak, że sprawdzamy stan ścieków w naszym szambie betonowym za późno. Jest to moment, gdy “czujemy”, że już powinniśmy zamówić wywóz nieczystości płynnych.  Kiedy tak się dzieje?

Przed wizytą gości (zwłaszcza tych “na kilka dni”). Gdy wiemy że produkcja ścieków wzrośnie. Gdy zbliża się tzw. “długi weekend” i firmy asenizacyjne nie pracują. Dodatkowo za opróżnienie szamba betonowego Toruń w tych dniach przyjdzie nam zapłacić podwójną stawkę. Niezwykle przydatnym okazuje się wówczas czujnik napełnienia szamba betonowego, dzięki któremu zapobiegniemy przepełnieniu się naszego szamba betonowego. Urządzenie to nazywane jest także wskaźnikiem lub sygnalizatorem szamba betonowego. Kontroluje ono poziom cieczy: ścieków, roztworów wodnych w zbiornikach betonowych na szamba.

Na rynku istnieje wiele modeli czujników. Posiadają one przeróżne funkcje: sygnalizacje świetlną, dźwiękową, oraz system powiadamiania smsem. Wszystkie te urządzenia montowane w szambach betonowych mają wspólną cechę. Alarmują właściciela, gdy poziom ścieków w szambie zostanie przekroczony. Jest to sygnał, że niezwłocznie powinniśmy wezwać firmę świadczącą usługi asenizacyjne.

Przeanalizowaliśmy dostępne na naszym rynku sygnalizatory do szamba betonowego. Najprostszym rozwiązaniem okazuje się zewnętrzny sygnalizator świetlny, ponieważ jego montaż nie wymaga instalacji elektrycznej. Montuje się go na metalowym elemencie pokrywy szamba betonowego. Stosuje się także montaż na daszku kominka wentylacyjnego. Zasilany jest dzięki energii solarnej, a o napełnieniu szamba betonowego alarmuje nas migotaniem. Małym minusem tego urządzenia jest to, że migotanie widoczne jest w wieczorem i w nocy. Jednak jest ono bardzo silne i łatwo zauważalne.

Preparaty do szamba betonowego Toruń

Aby szamba betonowe w naszych gospodarstwach domowych działały sprawnie i nie sprawiały nam kłopotów, warto je wspomagać dostępnymi na rynku nowinkami technologicznymi. Jednym z takich wspomagaczy są preperaty chemiczne o róznorakim działaniu. Przedstawiamy najpopularniejsze środki chemiczne do szamba betonowego Toruń:

– korzystne bakterie do szamba betonowego

Stosowane w obecnych czasach w naszych gospodarstwach domowych środki chemiczne i detergenty powodują zachwianie równowagi biologicznej w szambach betonowych. Tym bardziej, że stosujemy je w nadmiarze. To z kolei zaburza proces biodegradacji. Wprowadzenie zatem specjalnych szczepów bakterii do zbiornika na nieczystości płynne wspomaga pracę istniejących tam bakterii i przyspiesza proces biodegradacji. W wielu przypadkach zabieg ten eliminuje także wydobywanie się przykrego zapachu z szamba. Bakterie dodawane do szamba betonowego mogą mieć postać żelu, płynu lub tabletek. Najczęściej stosujemy je w  “zimnych” miesiącach. Wtedy niskie temperatury uniemożliwiają naturalnie żyjącym w naszych szambach betonowych bakteriom dostateczne rozmnażanie się. Po wyjątkowo zimnych okresach – w mroźne zimy, bakterie żyjące w szambach betonowych Toruń mogą zostać całkowicie zniszczone przez mróz – wymrożone. Dlatego bardzo ważne jest wspomaganie naszych szamb preparatami bakteryjnymi.

– preparaty do szamba betonowego rozpuszczające tłuszcz

Wraz z ściekami do szamba betonowego trafiaja między innymi resztki tłuszczy. Jeśli  nagromadzą się w dużych ilościach w naszym zbiorniku, mogą zalegać i tworzyć tzw. kożuchy tłuszczowe. Oprócz nieprzyjemnego zapachu, w skrajnych przypadkach powodują niedrożność przewodów kanalizacyjnych. W walce z zalegającym tłuszczem pomocne są preparaty rozpuszczające tłuszcz do stosowania w szambach betonowych. Wspomagają one naturalne procesy biologicznego rozkładu tłuszczów, przyspieszając ich degradację. Są bezpieczne dla środowiska.

Zapraszamy do zapoznania sie z naszą stroną internetową. Znajdziecie Państwo na niej wiele przydatnych informacji, jakie powinien wiedzieć każdy przyszły użytkownik szamba betonowego. Mamy nadzieję, że informacje zawarte tutaj okażą się pomocne. Udzielone odpowiedzi – rozwiążą dylematy i niejasności. Tego typu zapytania stoją przed tymi, którzy zamierzają wkrótce zainwestować we własne szambo betonowe w Toruniu oraz w województwie kujawsko-pomorskim.

Jednocześnie informujemy, że pozostajemy do Państwa dyspozycji i oczekujemy na zapytania od Państwa, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy do składania zapytań ofertowych wszystkich zainteresowanych szambami betonowymi z Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego.

Zapraszamy także do zapoznania się z informacjami w zakładce Porady budowlane gdzie znajdą Państwo wiele ciekawych i przydatnych wiadomości dotyczących budowy szamba betonowego.

Produkujemy także zbiorniki na deszczówkę i gnojowicę – zobacz ofertę

Realizujemy zamówienia na szamba betonowe w całej Polsce, między innymi: Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Lublin.

Zespół firmy Gozmak

Zobacz szamba betonowe Gozmak na Google +

Montaż szamba betonowego w okolicach Torunia  szamba betonowe w toruniu  osadzanie szamba betonowego toruń

Opublikowano wSzamba, Szamba kujawsko-pomorskie