Menu Zamknij

Szamba betonowe Olsztyn

Szamba betonowe Olsztyn i okolice.

Szamba betonowe Olsztyn – budowa

szamba betonowe olsztyn Montaż szamba betonowego Olsztyn

 

 

 

 

 

Dla kogo szamba betonowe są idealnym wyjściem ?

Już na etapie planowania budowy domu, każdy inwestor zastanawia się jaki rodzaj odprowadzenia nieczystości płynnych zastosuje w swojej inwestycji. Jest sprawą oczywistą, że w każdym domu powstają ścieki i każdy użytkownik domu potrzebuje sposobu aby je z niego odprowadzić. Dla wielu z nas jedynym rozwiązaniem są szamba betonowe. Zwłaszcza na terenach nieskanalizowanych musimy liczyć się z tym że będziemy samodzielnie budować oczyszczalnię przydomową lub właśnie szambo. Podpowiadamy także, że jeśli teren na którym zamierzamy wybudować dom ma w planie zagospodarowania kanalizację lecz w późniejszym czasie – zbudowane dzisiaj szambo betonowe w przyszłości można przekształcić w zbiornik na deszczówkę i zbierać do nich wodę opadową.

Co wybrać: szambo betonowe czy plastikowe?

Najpopularniejsze szamba to szamba betonowe. Są bardzo trwałe, odpowiednio zabezpieczone będą służyły użytkownikom wiele lat. Jedną z zalet szamba betonowego jakie często montujemy w Olsztynie i okolicach jest także to, że szambo betonowe nadaje się również na małe działki, w tym na działki rekreacyjne. Wystarczy zachować odpowiednią odległość od budynku. Ponieważ szamba betonowe są zbiornikami o bardzo mocnej konstrukcji – można więc po nich jeździć. Jeśli planujemy umieścić szambo betonowe w miejscu, gdzie będą jeździły pojazdy – np dojazd do budynku, garażu – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednio zbrojoną płytę najazdową, którą przykrywamy szambo.

Producenci szamb plastikowych uważają, że ich produkty są lepsze, jednak nie jest to do końca prawdą, ponieważ takie szamba są dedykowane wyłącznie na określony rodzaj gruntów – przy wysokim poziomie wód gruntowych szambo plastikowe może wypłynąć na wierzch, zwłaszcza gdy jest puste, czyli świeżo opróżnione. Zapobiec można tej sytuacji kotwicząc takie szambo do gruntu, jest to jednak kosztowny zabieg. Cały ten problem oraz uniwersalność i ekologiczność szamb betonowych opisaliśmy w zakładce Porady budowlane

Firma Gozmak jest wiodącym producentem zbiorników bezodpływowych na ścieki i nieczystości płynne, zwanych potocznie szambami.

Firma pochodzi z województwa mazowieckiego. Jednak nasza działalność wykracza poza terytorium tego województwa. Dostarczamy szamba betonowe  w każde miejsce w kraju. W województwie warmińsko-mazurskim sprzedajemy i montujemy betonowe szamba od wielu lat. Przyjmujemy zamówienia na realizację zleceń z najodleglejszych miejscowości.

Zadzwoń! Otrzymasz wycenę!

Jako firma rozwijająca się, staramy się sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Stale udoskonalamy nasze produkty, dbając o to aby spełniały wszelkie normy. Od niedawna nasze szamba betonowe zyskały uznanie także poza granicami kraju. Nasze zbiorniki znalazły odbiorców w krajach Unii Europejskiej. W związku z tym poszukujemy dystrybutorów w krajach sąsiadujących z Polską – Litwa, Słowacja itp.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby prywatne oraz firmy do współpracy z nami.

Szamba betonowe Olsztyn – gdzie dostarczamy w woj. warmińsko-mazurskim?

Szamba betonowe Olsztyn

W województwie warmińsko-mazurskim, szamba dostarczamy do takich miast jak: szamba betonowe Olsztyn, Ostróda, Iława, Elbląg, Szczytno, Mrągowo, Kętrzyn, Giżycko, Pisz, Ełk, Olecko, Gołdap i inne. Od lat dostarczamy szamba do gospodarstw domowych i firm we wszystkich miejscowościach i wioskach województwa.

Szamba betonowe Olsztyn – gdzie warto kupić i dlaczego?

Kupując szamba firmy Gozmak unikniesz problemów z odbiorem budynku. Nasze szamba betonowe Olsztyn posiadają aprobatę techniczną. Tylko takie szamba  mogą być legalnie wprowadzone do obrotu. Szamba są naszej własnej produkcji, tak więc gwarantujemy Ci najlepszą cenę. Posiadamy park własnych maszyn, dysponujemy własnym transportem, profesjonalnymi maszynami do transportu i montażu szamb. Służymy fachowym doradztwem. Zbiorniki są montowane na placu budowy bezpośrednio przez naszą firmę. To wszystko sprawia, że współpracując z nami pomijasz pośredników i zapewniasz sobie  wysoką jakość adekwatną do najlepszej ceny. Stosujemy najwyższej jakości materiały i półprodukty do produkcji zbiorników na szamba czy inne zbiorniki betonowe. Stale udoskonalamy nasze produkty. Terminowość i solidność, a także brak pośredników i bogate doświadczenie to zalety jakie odróżniają nas od konkurencji. Zaufały nam dziesiątki zadowolonych klientów. Świadczy o tym fakt, że naszymi nowymi klientami są klienci z polecenia.

Co jeszcze warto wiedzieć planując szamba betonowe Olsztyn?

Szamba betonowe – duże czy małe?

Najprościej będzie przyjąć, że szacunkowo jeden domownik wytwarza od 70 do 100 litrów ścieków dziennie. Tak więc łatwo obliczyć, że dla 4-osobowej rodziny potrzebujemy zbiornika o pojemności minimum 5,6 m3, zakładając, że wywóz nieczystości odbywał się będzie co 14 dni. Przed podjęciem decyzji jakiej wielkości szambo betonowe zamontujemy na swojej posesji – warto zorientować się jakim wozem asenizacyjnym dysponuje pobliskie przedsiębiorstwo oczyszczania, lub lokalne firmy, które będą świadczyły dla nas usługi asenizacyjne. Może bowiem okazać się, że zainwestujemy w duży zbiornik na szambo betonowe, ale wóz asenizacyjny nie będzie miał możliwości wywiezienia całej zawartości szamba betonowego na jeden raz. Dopiero po upewnieniu się, że będzie to możliwe, po sprawdzeniu w planie zagospodarowania działki jakie duże szambo możemy zbudować – wybierzmy jak największy zbiornik betonowy, gdyż rzadsze korzystanie z usług asenizacyjnych oznacza dla nas niższe koszty.

Szamba betonowe kontra szambo z kręgów ?

Budowa własnego domu to ogromne przedsięwzięcie finansowe. Wielu inwestorów szacując początkowo kosztorys – w późniejszym czasie dochodzi do wniosku, że cała inwestycja kosztuje o wiele więcej. Dzieje się tak z wielu względów: drożeją materiały i usługi, pojawiają się nieoczekiwane kłopoty, konieczne jest użycie innych, droższych rozwiązań itp. Konieczne jest wówczas wypracowanie kompromisu, szukanie oszczędności i podjęcie decyzji o ich zastosowaniu.

Otrzymujemy zapytania na temat budowy szamba betonowego z gotowych kręgów. Absolutnie odradzamy szukanie rozwiązań w tym zakresie. Budowa szamba betonowego w Olsztynie czy innych miastach – powinna zostać przeprowadzona solidnie – tak aby za kilka lat nie wykonywać tego zadania ponownie. Jako producent szamba betonowego zalecamy powierzenie montażu specjalistycznej firmie, gdyż tylko sprawdzone produkty, posiadające aprobatę techniczną gwarantują Państwu poprawne funkcjonowanie szamba betonowego, bez konieczności ponownego niszczenia zagospodarowanego wokół domu terenu, ogrodu itp.

Szamba z kręgów – popularne jeszcze niegdyś, są rozwiązaniem nieco tańszym, lecz niezwykle kłopotliwym. Bardzo trudno jest w warunkach domowych wykonać prawidłowe połączenie dna szamba z kręgami, oraz poszczególnych kręgów. Szambo takie z całą pewnością będzie nieszczelne, a trujące ścieki po pewnym czasie prawie napewno będą przenikać do gleby.

Szamba betonowe firmy Gozmak, które oferujemy między innymi w Olsztynie i okolicach są wyprodukowane w warunkach fabrycznych. Wyprodukowane są z najwyższej jakości betonu, zaizolowane – więc są szczelne, bezpieczne i ekologiczne. Dzięki temu, że zamawiacie je Państwo bezpośrednio u producenta – mają najlepszą cenę ! Zapraszamy !

Kiedy przygotować wykop pod szambo betonowe?

Jeśli już wybraliście Państwo godnego zaufania wykonawcę Waszego szamba betonowego w Olsztynie i województwie warmińsko-mazurskim, kolejnym krokiem jest przygotowanie się do montażu szamba. Nasi klienci którzy zakupili u nas szambo betonowe otrzymują od nas wszelkie, konieczne informacje kiedy i jaki wykop należy przygotować. Dostajemy jednak sporo zapytań od innych, zainteresowanych szambami osób – dlatego odpowiadamy. Wykop pod zbiornik najbezpieczniej przygotować w dniu montażu szamba, lub jeden dzień wcześniej. Jeżeli wykop pod zbiornik betonowy na szamba będzie przygotowany kilka dni przed montażem szamba betonowego, może dojść do zniszczenia, obsunięcia się ścianek wykopu poprzez opady, wody gruntowe. Ponieważ zbiorniki betonowe na szambo montowane są poniżej poziomu przemarzania gruntu – czyli bardzo głęboko – należy odpowiednio zabezpieczyć teren na którym powstał wykop, ponieważ stanowi on zagrożenie dla innych osób.

Jakie rozmiary powinien mieć wykop pod szamba betonowe budowane w Olsztynie?

Planując wykop pod pod szamba betonowenależy pamiętać że powinien on być zawsze odpowiednio większy niż wymiar zakupionego zbiornika na szambo. Zazwyczaj operator koparki jest zorientowany o ile większy dół należy wykopać, jednak w interesie inwestora jest także zadbać o to, dlatego też doradzamy: wykop powinien być o 30-50 cm szerszy z każdej strony niż rozmiar zakupionego szamba. Zapobiegnie to uszkodzeniu ścianek wykopu, ewentualnemu zawadzeniu o nie podczas posadowienia zbiornika – ponieważ szambo jest osadzane za pomocą dźwigu hydraulicznego HDS. Wykop pod szambo betonowe powinien być także nieco głębszy. Zalecamy aby wykopać dół głębszy o 50 cm, ponieważ aby szambo betonowe funkcjonowało poprawnie – musi znaleźć się nieco niżej niż rura kanalizacyjna doprowadzająca ścieki do zbiornika. Rura powinna być zamontowana ze spadkiem w kierunku szamba. Tylko wówczas ścieki będą spływały do zbiornika.

Nowości i akcesoria wspomagające użytkowanie szamba betonowego w Olsztynie.

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Olsztyn

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Olsztyn i okolice – zwany potocznie szambometrem to urządzenie dzięki któremu nie musimy pamiętać o tym, kiedy zamówić do obsługi naszego szamba firmę asenizacyjną. Wygodne urządzenie, dzięki któremu nie przeoczymy momentu przepełnienia szamba betonowego. Wskaźnik działa w prosty sposób: w zbiorniku umieszczony zostaje pływający, hermetyczny nadajnik, kontrolujący poziom cieczy. Gdy ustalony poziom nieczystości zostanie osiągnięty lub przekroczony – czujnik rozpocznie nadawanie sygnału do odbiornika zamontowanego w domu: optycznie – dioda oraz akustycznie – dźwięk. Wskaźnik napełnienia szamba betonowego jest urządzeniem bezprzewodowym, tak więc nie wymaga instalacji, kabli itp.

Szybkozłączka do szamba betonowego Olsztyn

Szybkozłączka do szamba betonowego jest wygodnym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniem. Umożliwia ona wypompowanie zawartości szamba betonowego Olsztyn bez konieczności wjazdu wozu asenizacyjnego na teren posesji. Montaż urządzenia polega na tym, że umieszczamy rurę (fi 110) sięgającą dna zbiornika na szambo. Następnie prowadzimy ją w gruncie, ze spadkiem 3 % od szamba, aż do ogrodzenia działki. Najczęściej do miejsca, gdzie może podjechać wóz asenizacyjny. Na końcu przewodu montujemy szybkozłączkę, do której zostanie podpięty wąż ssawny wozu asenizacyjnego.

To rozwiązanie ma wiele zalet. Nie musimy być obecni w domu podczas wywozu nieczystości z szamba betonowego Olsztyn. Nie jesteśmy zmuszeni do montowania płyty najazdowej – co jest konieczne jeśli szamba betonowe mieszczą się w miejscu przejazdu/drogi. Wypompowanie szamba nie wiąże się ze zniszczeniami czy zabrudzeniami w zagospodarowanym już ogrodzie. Trzeba jednak się liczyć z tym, że czasem wjazd wozu asenizacyjnego w pobliże szamba betonowego Olsztyn jest konieczny. Raz na 3 lata należy wybrać osady stałe gromadzące się na dnie szamba betonowego Olsztyn.

Kominki wentylacyjne do szamba betonowego Olsztyn

Ścieki odprowadzane z domu zawierają przede wszystkim dużą ilość wody. Ale także resztki pożywienia, detergenty, mydło, odchody. Dalej środki zawierajace substancje organiczne, które w krótkim czasie zaczynają fermentować, umożliwiając rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów i pasożytów. W wyniku tej fermentacji w szambie betonowym, na jego dnie, w osadzie powstają niebezpieczne gazy.

Dlatego też zgodnie z przepisami szamba betonowe Olsztyn powinny być wyposażone w kominki wentylacyjne. Zamontowane winny być one przynajmniej 0,5 m ponad poziom terenu. Firma Gozmak dostarcza własnej produkcji szamba betonowe w Olsztynie i okolicach –  wyposażone w gotowe kominki wentylacyjne.

Warto także pamiętać, że aby wentylacja szamba betonowego działała prawidłowo musimy mieć sprawne odpowietrzenie domowej instalacji kanalizacyjnej. Przez wywiewkę szamba betonowego wpada wówczas zasysane z zewnątrz powietrze. Pokonuje “drogę” już z gazami przez szambo, rurę przyłącza szamba do domu. Tak by w końcu pionem kanalizacyjnym z wywiewką wydostać się ponad dach. Tylko prawidłowo zbudowane i podłączone szambo betonowe z wentylacją będzie nam służyło przez wiele lat.

Czujnik napełnienia szamba betonowego Olsztyn

Każdy obiekt wybudowany na terenie pozbawionym kanalizacji musi posiadać szambo. Natomiast każdy użytkownik domu w którym funkcjonuje szambo betonowe, wie o tym, że łatwo przegapić moment w którym nasze szambo betonowe wymaga opróżnienia. Zwykle jest tak, że sprawdzamy stan ścieków w naszym szambie betonowym w momencie gdy “czujemy”, że już powinniśmy zamówić wywóz nieczystości płynnych. Także przed wizytą gości (zwłaszcza tych “na kilka dni”), gdy wiemy że produkcja ścieków wzrośnie. Lub gdy zbliża się tzw. “długi weekend” i firmy asenizacyjne nie pracują. Wówczas za opróżnienie szamba betonowego Olsztyn w tych dniach przyjdzie nam zapłacić podwójną stawkę.

Niezwykle przydatnym okazuje się wówczas czujnik napełnienia szamba betonowego. Dzięki niemu zapobiegniemy przepełnieniu się naszego szamba betonowego. Urządzenie to nazywane jest także wskaźnikiem lub sygnalizatorem szamba betonowego. Kontroluje ono poziom cieczy: ścieków, roztworów wodnych w zbiornikach betonowych na szamba. Na rynku istnieje wiele modeli czujników. Posiadają one przeróżne funkcje: sygnalizacje świetlną, dźwiękową, oraz system powiadamiania smsem. Wszystkie te urządzenia montowane w szambach betonowych mają wspólną cechę. Alarmują właściciela, gdy poziom ścieków w szambie zostanie przekroczony i gdy niezwłocznie powinniśmy wezwać firmę świadczącą usługi asenizacyjne.

Przeanalizowaliśmy dostępne na naszym rynku sygnalizatory do szamba betonowego. Najprostszym rozwiązaniem okazuje się zewnętrzny sygnalizator świetlny. Jego montaż nie wymaga instalacji elektrycznej. Montuje się go na metalowym elemencie pokrywy szamba betonowego, lub na daszku kominka wentylacyjnego. Zasilany jest dzięki energii solarnej. O napełnieniu szamba betonowego alarmuje nas migotaniem. Małym minusem tego urządzenia jest to, że migotanie widoczne jest w wieczorem i w nocy. Jednak jest ono bardzo silne i łatwo zauważalne.

Preparaty do szamba betonowego Olsztyn

Aby szamba betonowe w naszych gospodarstwach domowych działały sprawnie i nie sprawiały nam kłopotów, warto je wspomagać dostępnymi na rynku nowinkami technologicznymi. Jednym z takich wspomagaczy są preparaty chemiczne o różnorakim działaniu. Przedstawiamy najpopularniejsze środki chemiczne do szamba betonowego Olsztyn:

– korzystne bakterie do szamba betonowego

Stosowane w obecnych czasach w naszych gospodarstwach domowych, w coraz większych ilościach środki chemiczne i detergenty powodują zachwianie równowagi biologicznej w szambach betonowych. To z kolei zaburza proces biodegradacji. Wprowadzenie zatem specjalnych szczepów bakterii do zbiornika na nieczystości płynne wspomaga pracę istniejących tam bakterii i przyspiesza proces biodegradacji. W wielu przypadkach zabieg ten eliminuje także wydobywanie się przykrego zapachu z szamba. Bakterie dodawane do szamba betonowego mogą mieć postać żelu, płynu lub tabletek. Najczęściej stosujemy je w  “zimnych” miesiącach. Wtedy, gdy niskie temperatury uniemożliwiają naturalnie żyjącym w naszych szambach betonowych bakteriom dostateczne rozmnażanie się. Po wyjątkowo zimnych okresach – w mroźne zimy, bakterie żyjące w szambach betonowych Olsztyn mogą zostać całkowicie zniszczone przez mróz – wymrożone. Dlatego bardzo ważne jest wspomaganie naszych szamb preparatami bakteryjnymi.

– preparaty do szamba betonowego rozpuszczające tłuszcz

Wraz z ściekami do szamba betonowego trafiaja między innymi resztki tłuszczy. Jeśli  nagromadzą się w dużych ilościach w naszym zbiorniku, mogą zalegać i tworzyć tzw. kożuchy tłuszczowe. Oprócz nieprzyjemnego zapachu, w skrajnych przypadkach powodują niedrożność przewodów kanalizacyjnych. W walce z zalegającym tłuszczem pomocne są preparaty rozpuszczające tłuszcz do stosowania w szambach betonowych. Wspomagają one naturalne procesy biologicznego rozkładu tłuszczów, przyspieszając ich degradację. Są bezpieczne dla środowiska.

Zapraszamy do zapoznania sie z naszą stroną internetową. Znajdziecie Państwo na niej wiele przydatnych informacji, dotyczących budowy i wyboru szamba betonowego Olsztyn. Mamy nadzieję, że informacje zawarte tutaj okażą się pomocne. A zawarte tutaj odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania rozwiążą dylematy i niejasności stojące przed tymi, którzy zamierzają wkrótce zainwestować we własne szambo.

Jednocześnie informujemy, że pozostajemy w pełnej gotowości i oczekujemy na zapytania od Państwa, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy do składania zapytań ofertowych wszystkich zainteresowanych szambami betonowymi z Olsztyna i i województwa warmińsko-mazurskiego.
Zapraszamy do zapoznania się z poradami budowlanymi dotyczącymi budowy szamba w zakładce Porady budowlane

Produkujemy także zbiorniki na deszczówkę i gnojowicę – zobacz ofertę

Realizujemy zamówienia na szamba betonowe w całej Polsce, między innymi: Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Lublin.

Zespół firmy Gozmak

szambo betonowe w olsztyniedeklaracja szamba betonowego olsztyn

 

Zobacz szamba betonowe Gozmak na Google +

Opublikowano wSzamba, Szamba warmińsko-mazurskie