Menu Zamknij

Szamba betonowe Białystok

Szamba betonowe Białystok i okolice.

szamba betonowe białystok

Budowa – szamba betonowe Białystok

Dla kogo szamba betonowe są idealnym wyjściem ?

Planując budowę własnego domu lub domku letniskowego zadajemy sobie pytanie o to jak pozbyć się nieczystości płynnych, które przecież powstają w każdym domu. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są szamba betonowe. W odróżnieniu od szamb plastikowych można je stosować na każdym gruncie, ponieważ ich masa nie spowoduje, że świeżo opróżnione, puste szambo zostanie wyparte przez grunt na wierzch. O problemach z tego typu szambami można przeczytać w zakladce Porady budowlane. Oczywiście szambo plastikowe można odpowiednio zakotwiczyć w gruncie, jest to jednak skomplikowane i kosztowne.

Dlatego też polecamy Państwu szamba betonowe, które często montujemy w Białymstoku i w woj. podlaskim. Nasze produkty w Państwa regionie – szamba betonowe Białystok są szczelne, wykonane z wysokiej klasy betonu i zabezpieczone z zewnątrz odpowiednimi środkami – jednym słowem – dla inwestorów rozpoczynających budowę na terenach nieskanalizowanych w Białymstoku szamba betonowe są idealnym wyjściem. Podpowiadamy także, że jeśli teren na którym zamierzamy wybudować dom ma w planie zagospodarowania kanalizację lecz w późniejszym czasie – zbudowane dzisiaj szamba betonowe w przyszłości można przekształcić w zbiornik na deszczówkę i zbierać do nich wodę opadową.

Szamba betonowe – zalety.

Jedną w wielu zalet szamba betonowego jest to, że można je zamontować na każdej, nawet małej działce – w tym na działce rekreacyjnej. Wystarczy jedynie zachować odpowiednie odległości od drogi i budynku. O przepisach określających te odległości pisaliśmy w zakładce Porady budowlane. Jest to możliwe dlatego, że szamba betonowe, wykonane z odpowiedniej jakości betonu są bardzo stabilne. Nie tylko są odporne na ściskanie go przez ziemię, ale także na nacisk z góry. Jest to szalenie ważne, gdy nasze szambo będzie zamontowane w miejscu, po którym będą w przyszłości jeździły samochody – na drodze do garażu, budynku itp. Musimy jednak pamiętać, aby w tym wypadku szambo betonowe przykryć odpowiednio wzmocnioną, zbrojoną płytą najazdową. Firma Gozmak produkuje oczywiście także płyty najazdowe do szamba betonowego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Firma Gozmak jest wiodącym producentem zbiorników bezodpływowych na ścieki i nieczystości płynne, znanych jako szamba betonowe.

Siedziba firmy mieści się w woj. mazowieckim. Jednak nasza działalność nie ogranicza się do tego terenu. Dostarczamy szamba betonowe w Białymstoku  a także do innych miast. Oferujemy szamba betonowe w całym kraju. Przyjmujemy zamówienia na realizację zleceń z najodleglejszych miejscowości.

Zadzwoń! Otrzymasz wycenę!

Jako firma rozwijająca się, wychodzimy naprzeciw wymaganiom dzisiejszego rynku. Od niedawna nasze szamba zyskały uznanie także poza granicami kraju. Dostarczamy nasze zbiorniki do krajów Unii Europejskiej. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby prywatne oraz firmy do współpracy z nami.

Poszukujemy także dystrybutorów poza granicami naszego kraju. Zapraszamy do współpracy zainteresowanych dystrybucją naszych szamb z krajów sąsiadujących z Polską.

Szamba betonowe Białystok – gdzie dostarczamy w woj. lubuskim ?

Szamba betonowe Białystok
W województwie podlaskim, szamba betonowe dostarczamy do takich miast jak: szamba betonowe Białystok, oraz Suwałki, Augustów, Łomża, Bielsk Podlaski, Grajewo, Zambrów, Hajnówka, Kolno, Wysokie Mazowieckie, Sejny, Sokółka, Siemiatycze oraz innych miejscowości. Od lat dostarczamy szamba do gospodarstw domowych i firm w miastach, dużych i mniejszych miejscowościach oraz wioskach.

Szamba betonowe Białystok – gdzie warto kupić i dlaczego?

Kupując szamba w firmie Gozmak unikniesz problemów z odbiorem budynku, bowiem nasze szamba betonowe posiadają aprobatę techniczną. Gwarantujemy Ci najlepszą cenę, gdyż sami produkujemy zbiorniki betonowe na szamba. Posiadamy własny park maszyn, dysponujemy transportem. Służymy fachowym doradztwem. Zbiorniki są montowane bezpośrednio przez naszą firmę. To wszystko sprawia, że współpracując z nami pomijasz pośredników i zapewniasz sobie najlepszą cenę oraz wysoką jakość. Stosujemy najwyższej jakości materiały i półprodukty do produkcji zbiorników na szamba czy inne zbiorniki betonowe. Od konkurencji odróżnia nas termiowość, brak pośredników, bogate doświadczenie. Stosujemy metodę transportu łączonego – jednym transportem dostarczamy szamba betonowe Białystok do kilku inwestorów województwa, dzięki czemu koszt transportu rozkłada się na kilka inwestycji. Zaufały nam dziesiątki zadowolonych klientów. Bardzo często nowi klienci to osoby z ich polecenia.

Co jeszcze warto wiedzieć planując szamba betonowe Białystok ?

Szamba betonowe – duże czy małe?

Najprościej będzie przyjąć, że szacunkowo jeden domownik wytwarza od 70 do 100 litrów ścieków dziennie. Tak więc łatwo obliczyć, że dla 4-osobowej rodziny potrzebujemy zbiornika o pojemności minimum 5,6 m3. Zakładając, że wywóz nieczystości odbywał się będzie co 14 dni. Przed podjęciem decyzji jakiej wielkości szambo betonowe zamontujemy na swojej posesji – warto zorientować się jakim wozem asenizacyjnym dysponuje pobliskie przedsiębiorstwo oczyszczania, lub lokalne firmy, które będą świadczyły dla nas usługi asenizacyjne. Może bowiem okazać się, że zainwestujemy w duży zbiornik na szambo betonowe, ale wóz asenizacyjny nie będzie miał możliwości wywiezienia całej zawartości szamba betonowego na jeden raz. Dopiero po upewnieniu się, że będzie to możliwe, po sprawdzeniu w planie zagospodarowania działki jakie duże szambo możemy zbudować – wybierzmy jak największy zbiornik betonowy. Rzadsze korzystanie z usług asenizacyjnych oznacza dla nas niższe koszty.

Szamba betonowe kontra szambo z kręgów ?

Budowa własnego domu to ogromne przedsięwzięcie finansowe. Wielu inwestorów szacując początkowo kosztorys – w późniejszym czasie dochodzi do wniosku, że cała inwestycja kosztuje o wiele więcej. Dzieje się tak z wielu względów: drożeją materiały i usługi, pojawiają się nieoczekiwane kłopoty, konieczne jest użycie innych, droższych rozwiązań itp. Konieczne jest wówczas wypracowanie kompromisu, szukanie oszczędności i podjęcie decyzji o ich zastosowaniu.

Otrzymujemy zapytania na temat budowy szamba betonowego z gotowych kręgów. Absolutnie odradzamy szukanie rozwiązań w tym zakresie. Budowa szamba betonowego w Białymstoku czy innych miastach – powinna zostać przeprowadzona solidnie – tak aby za kilka lat nie wykonywać tego zadania ponownie. Jako producent szamba betonowego zalecamy powierzenie montażu specjalistycznej firmie, gdyż tylko sprawdzone produkty, posiadające aprobatę techniczną gwarantują Państwu poprawne funkcjonowanie szamba betonowego, bez konieczności ponownego niszczenia zagospodarowanego wokół domu terenu, ogrodu itp.

Szamba z kręgów – popularne jeszcze niegdyś, są rozwiązaniem nieco tańszym, lecz niezwykle kłopotliwym. Bardzo trudno jest w warunkach domowych wykonać prawidłowe połączenie dna szamba z kręgami, oraz poszczególnych kręgów. Szambo takie z całą pewnością będzie nieszczelne, a trujące ścieki po pewnym czasie prawie napewno będą przenikać do gleby.

Szamba betonowe firmy Gozmak, które oferujemy między innymi w Białymstoku i okolicach są wyprodukowane w warunkach fabrycznych, z najwyższej jakości betonu, zaizolowane – więc są szczelne, bezpieczne i ekologiczne, a dzięki temu, że zamawiacie je Państwo bezpośrednio u producenta – mają najlepszą cenę ! Zapraszamy !

Kiedy przygotować wykop pod szambo betonowe?

Jeśli już wybraliście Państwo godnego zaufania wykonawcę Waszego szamba betonowego w Białymstoku i województwie podlaskim, kolejnym krokiem jest przygotowanie się do montażu szamba. Nasi klienci którzy zakupili u nas szambo betonowe otrzymują od nas wszelkie, konieczne informacje kiedy i jaki wykop należy przygotować. Dostajemy jednak sporo zapytań od innych, zainteresowanych szambami osób – dlatego odpowiadamy: wykop pod zbiornik najbezpieczniej przygotować w dniu montażu szamba, lub jeden dzień wcześniej. Jeżeli wykop pod zbiornik betonowy na szamba będzie przygotowany kilka dni przed montażem szamba betonowego, może dojść do zniszczenia, obsunięcia się ścianek wykopu poprzez opady, wody gruntowe. Ponieważ zbiorniki betonowe na szambo montowane są poniżej poziomu przemarzania gruntu – czyli bardzo głęboko – należy odpowiednio zabezpieczyć teren na którym powstał wykop, ponieważ stanowi on zagrożenie dla innych osób.

Jakie rozmiary powinien mieć wykop pod szamba betonowe budowane w Białymstoku?

Planując wykop pod pod szamba betonowenależy pamiętać że powinien on być zawsze odpowiednio większy niż wymiar zakupionego zbiornika na szambo. Zazwyczaj operator koparki jest zorientowany o ile większy dół należy wykopać, jednak w interesie inwestora jest także zadbać o to, dlatego też doradzamy: wykop powinien być o 30-50 cm szerszy z każdej strony niż rozmiar zakupionego szamba. Zapobiegnie to uszkodzeniu ścianek wykopu, ewentualnemu zawadzeniu o nie podczas posadowienia zbiornika – ponieważ szambo jest osadzane za pomocą dźwigu hydraulicznego HDS. Wykop pod szambo betonowe powinien być także nieco głębszy. Zalecamy aby wykopać dół głębszy o 50 cm, ponieważ aby szambo betonowe funkcjonowało poprawnie – musi znaleźć się nieco niżej niż rura kanalizacyjna doprowadzająca ścieki do zbiornika. Rura powinna być zamontowana ze spadkiem w kierunku szamba. Tylko wówczas ścieki będą spływały do zbiornika.

Nowości i akcesoria wspomagające użytkowników szamba betonowego Białystok.

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Białystok

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Białystok i okolice – zwany potocznie szambometrem to urządzenie dzięki któremu nie musimy pamiętać o tym, kiedy zamówić do obsługi naszego szamba firmę asenizacyjną. Wygodne urządzenie, dzięki któremu nie przeoczymy momentu przepełnienia szamba betonowego. Wskaźnik działa w prosty sposób. W zbiorniku umieszczony zostaje pływający, hermetyczny nadajnik, kontrolujący poziom cieczy. Gdy ustalony poziom nieczystości zostanie osiągnięty lub przekroczony – czujnik rozpocznie nadawanie sygnału do odbiornika zamontowanego w domu: optycznie – dioda oraz akustycznie – dźwięk. Wskaźnik napełnienia szamba betonowego jest urządzeniem bezprzewodowym, tak więc nie wymaga instalacji, kabli itp.

Szybkozłączka do szamba betonowego Białystok

Szybkozłączka do szamba betonowego jest wygodnym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniem. Umożliwia ona wypompowanie zawartości szamba betonowego Białystok bez konieczności wjazdu wozu asenizacyjnego na teren posesji.

Montaż urządzenia polega na tym, że umieszczamy rurę (fi 110) sięgającą dna zbiornika na szambo. Następnie prowadzimy ją w gruncie, ze spadkiem 3 % od szamba, aż do ogrodzenia działki. Dokładnie do miejsca gdzie może podjechać wóz asenizacyjny. Na końcu przewodu montujemy szybkozłączkę, do której zostanie podpięty wąż ssawny wozu asenizacyjnego.

To rozwiązanie ma wiele zalet. Nie musimy być obecni w domu podczas wywozu nieczystości z szamba betonowego Białystok. Nie jesteśmy zmuszeni do montowania płyty najazdowej – co jest konieczne jeśli szamba betonowe mieszczą się w miejscu przejazdu/drogi. Wypompowanie szamba nie wiąże się ze zniszczeniami czy zabrudzeniami w zagospodarowanym już ogrodzie. Trzeba jednak się liczyć z tym, że czasem wjazd wozu asenizacyjnego w pobliże szamba betonowego Białystok jest konieczny. Raz na 3 lata należy wybrać osady stałe gromadzące się na dnie szamba betonowego

Kominki wentylacyjne do szamba betonowego Białystok

Ścieki odprowadzane z domu zawierają przede wszystkim dużą ilość wody. Ale także resztki pożywienia. Detergenty i mydło. Oraz odchody – środki zawierajace substancje organiczne, które w krótkim czasie zaczynają fermentować. To z kolei umożliwia rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów i pasożytów. W wyniku tej fermentacji w szambie betonowym, na jego dnie, w osadzie powstają niebezpieczne gazy.

Dlatego też zgodnie z przepisami szamba betonowe Białystok powinny być wyposażone w kominki wentylacyjne. Winny być  zamontowane przynajmniej 0,5 m ponad poziom terenu. Firma Gozmak dostarcza własnej produkcji szamba betonowe w Białystoku i okolicach –  wyposażone w gotowe kominki wentylacyjne.

Warto także pamiętać, że aby wentylacja szamba betonowego działała prawidłowo musimy mieć sprawne odpowietrzenie domowej instalacji kanalizacyjnej. Przez wywiewkę szamba betonowego wpada wówczas zasysane z zewnątrz powietrze. Pokonuje “drogę” już z gazami przez szambo. Następnie rurą przyłącza szamba do domu, tak by pionem kanalizacyjnym z wywiewką wydostać się ponad dach. Tylko prawidłowo zbudowane i podłączone szambo betonowe z wentylacją będzie nam służyło przez wiele lat.

Czujnik napełnienia szamba betonowego Białystok

Każdy obiekt wybudowany na terenie pozbawionym kanalizacji musi posiadać szambo. Natomiast każdy użytkownik domu w którym funkcjonuje szambo betonowe, wie o tym, że łatwo przegapić moment w którym nasze szambo betonowe wymaga opróżnienia. Zwykle jest tak, że sprawdzamy stan ścieków w naszym szambie betonowym za późno. W momencie gdy “czujemy”, że już powinniśmy zamówić wywóz nieczystości płynnych. Przed wizytą gości (zwłaszcza tych “na kilka dni”). Gdy wiemy, że produkcja ścieków wzrośnie. Gdy zbliża się tzw. “długi weekend” i firmy asenizacyjne nie pracują. Dodatkowo za opróżnienie szamba betonowego Białystok w tych dniach przyjdzie nam zapłacić podwójną stawkę. Niezwykle przydatnym okazuje się wówczas czujnik napełnienia szamba betonowego, dzięki któremu zapobiegniemy przepełnieniu się naszego szamba betonowego.

Jak działa czujnik napełnienia szamba betonowego?

Urządzenie to nazywane jest także wskaźnikiem lub sygnalizatorem szamba betonowego. Kontroluje ono poziom cieczy: ścieków, roztworów wodnych w zbiornikach betonowych na szamba. Na rynku istnieje wiele modeli czujników. Posiadają one przeróżne funkcje: sygnalizacje świetlną, dźwiękową, oraz system powiadamiania smsem. Wszystkie te urządzenia montowane w szambach betonowych mają wspólną cechę: alarmują właściciela, gdy poziom ścieków w szambie zostanie przekroczony. To znak, że niezwłocznie powinniśmy wezwać firmę świadczącą usługi asenizacyjne.

Przeanalizowaliśmy dostępne na naszym rynku sygnalizatory do szamba betonowego. Najprostszym rozwiązaniem okazuje się zewnętrzny sygnalizator świetlny, ponieważ jego montaż nie wymaga instalacji elektrycznej. Montuje się go na metalowym elemencie pokrywy szamba betonowego, lub na daszku kominka wentylacyjnego. Zasilany jest dzięki energii solarnej, a o napełnieniu szamba betonowego alarmuje nas migotaniem. Małym minusem tego urządzenia jest to, że migotanie widoczne jest w wieczorem i w nocy. Jednak jest ono bardzo silne i łatwo zauważalne.

Preparaty do szamba betonowego Białystok

Aby szamba betonowe w naszych gospodarstwach domowych działały sprawnie i nie sprawiały nam kłopotów, warto je wspomagać dostępnymi na rynku nowinkami technologicznymi. Jednym z takich wspomagaczy są preperaty chemiczne o róznorakim działaniu. Przedstawiamy najpopularniejsze środki chemiczne do szamba betonowego Białystok:

 – korzystne bakterie do szamba betonowego

Stosowane w obecnych czasach w naszych gospodarstwach domowych środki chemiczne i detergenty powodują zachwianie równowagi biologicznej w szambach betonowych. Tym bardziej, że stosujemy ich coraz więcej. To z kolei zaburza proces biodegradacji. Wprowadzenie zatem specjalnych szczepów bakterii do zbiornika na nieczystości płynne wspomaga pracę istniejących tam bakterii i przyspiesza proces biodegradacji. W wielu przypadkach zabieg ten eliminuje także wydobywanie się przykrego zapachu z szamba. Bakterie dodawane do szamba betonowego mogą mieć postać żelu, płynu lub tabletek. Najczęściej stosujemy je w  “zimnych” miesiącach. Wtedy niskie temperatury uniemożliwiają naturalnie żyjącym w naszych szambach betonowych bakteriom dostateczne rozmnażanie się. Po wyjątkowo zimnych okresach – w mroźne zimy, bakterie żyjące w szambach betonowych Białystok mogą zostać całkowicie zniszczone przez mróz – wymrożone. Dlatego bardzo ważne jest wspomaganie naszych szamb preparatami bakteryjnymi.

– preparaty do szamba betonowego rozpuszczające tłuszcz

Wraz z ściekami do szamba betonowego trafiają między innymi resztki tłuszczy. Jeśli  nagromadzą się w dużych ilościach w naszym zbiorniku, mogą zalegać i tworzyć tzw. kożuchy tłuszczowe. Oprócz nieprzyjemnego zapachu, w skrajnych przypadkach powodują niedrożność przewodów kanalizacyjnych. W walce z zalegającym tłuszczem pomocne są preparaty rozpuszczające tłuszcz do stosowania w szambach betonowych. Wspomagają one naturalne procesy biologicznego rozkładu tłuszczów, przyspieszając ich degradację. Są bezpieczne dla środowiska.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową. Znajdziecie Państwo na niej wiele przydatnych informacji, jakie powinien wiedzieć każdy przyszły użytkownik szamba betonowego. Mamy nadzieję, że informacje zawarte tutaj okażą się pomocne. Udzielone odpowiedzi – rozwiążą dylematy i niejasności stojące przed tymi, którzy zamierzają wkrótce wybudować własne szambo. Jednocześnie informujemy, że pozostajemy w pełnej gotowości i oczekujemy na zapytania od Państwa, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zachęcamy do składania zapytań ofertowych wszystkich zainteresowanych szambami betonowymi z Białegostoku i województwa podlaskiego.

Zapraszamy także do odwiedzenia zakładki Porady budowlane gdzie znajdą Państwo przydatne informacje dotyczące budowy szamba betonowego.

Produkujemy także zbiorniki na deszczówkę i gnojowicę – zobacz ofertę

Realizujemy zamówienia na szamba betonowe w całej Polsce, między innymi: Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Lublin.

Zespół firmy Gozmak

Zobacz szamba betonowe Gozmak na Google +

Montaż szamba betonowego w okolicach Białegostoku  szamba betonowe w białystoku   deklaracja szamba betonowego białystok

Opublikowano wSzamba, Szamba betonowe podlaskie