Menu Zamknij

Szamba betonowe Poznań

Szamba betonowe Poznań i okolice.

szamba betonowe poznań

Szamba betonowe Poznań – budowa.

Dla kogo szamba betonowe są idealnym wyjściem ?

Przyszły inwestor planując budowę domu ma niełatwe zadanie. Sam zakup działki jest procesem dosyć trudnym. Już na tym etapie trzeba dosyć dobrze zagłębić przepisy budowlane, może bowiem okazać się że nasz wymarzony dom nie pasuje do upatrzonej działki – gdyż określone są dla niej pewne warunki zabudowy. Jeśli teren na którym planujemy budowę domu jest nieskanalizowany, pozostaje nam wybudować własną oczyszczalnię ścieków lub szambo. Decydując się na budowę szamba  – polecamy te najlepsze – sprawdzone i niezawodne szamba betonowe.  Podpowiadamy także, że jeśli teren na którym zamierzamy wybudować dom ma w planie zagospodarowania kanalizację, lecz w późniejszym czasie – zbudowane dzisiaj szambo betonowe w przyszłości można przekształcić w zbiornik na deszczówkę i zbierać do niego wodę opadową.

Co wybrać – szamba betonowe czy plastikowe?

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się także szamba plastikowe. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży nie polecamy tego typu rozwiązań, ponieważ żywotność tych szamb może okazać się krótka. Dodatkowo nie są uniwersalne – nie można ich stosować na wszystkich terenach. Dla przykładu montując szambo plastikowe na działce z wysokim stanem wód gruntowych, po opróżnieniu zbiornika przez firmę świadczącą usługi asenizacyjne – zbiornik taki może zostać wyparty na wierzch – ponieważ jego masa własna jest niska, lub pusty – niestety może pęknąć pod naporem ziemi. Szamba betonowe montowane przez nas także od lat w Poznaniu i produkowane przez naszą firmę, wykonane są z wysokiej jakości betonu min. B-25, co czyni je ciężkimi już samymi w sobie, więc czy są pełne czy puste – są dostatecznie ciężkie. To powoduje także, że można je umieścić w miejscu, gdzie w przyszłości będą jeździły samochody dojeżdżające do garażu czy drogi, ponieważ przykrywając szamba betonowe płytą najazdową – odpowiednio dozbrojoną unikamy  niebezpieczeństwa pęknięcia. Dzięki temu szamba betonowe w Poznaniu i woj. wielkopolskim oraz innych miejscowościach w Polsce, tak chętnie są montowane przez użytkowników małych działek i ogródków działkowych. Bywa, że jest to jedyne rozwiązanie na małych parcelach. Należy jednak pamiętać przed budową szamba betonowego, że istnieją przepisy nakazujące zachowanie odpowiednich odległości od domu, drogi itp.Można się z nimi zapoznać w zakładce Porady budowlane

Szamba betonowe Poznań

W województwie wielkopolskim, szamba dostarczamy do takich miast jak: szamba betonowe Poznań,  Konin, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Leszno, Gniezno, a także mniejsze miasta jak :Ostrzeszów, Kępno, Nowe Skalmierzyce, Turek, Września, Pleszew, Jarocin, Swarzędz, Kórnik, Chodzież, Gostyń, Grodzisk Wielkopolski, Koło, Kościan, Krotoszyn, Międzychód, Piła, Środa Wielkopolska. Od lat dostarczamy nasze szamba betonowe do gospodarstw domowych i firm w pozostałych mniejszych miejscowościach regionu oraz wioskach.

Szamba betonowe Poznań – gdzie warto kupić i dlaczego?

Kupując szamba betonowe w firmie Gozmak unikniesz problemów z odbiorem budynku.Nasze szamba betonowe posiadają aprobatę techniczną. Tylko takie szamba mogą być legalnie wprowadzone do obrotu. Sami produkujemy zbiorniki betonowe na szamba, tak więc gwarantujemy Ci najlepszą cenę. Posiadamy park własnych maszyn, dysponujemy profesjonalnym, własnym transportem. Najczęściej stosujemy metodę transportu łączonego – jednym transportem dowozimy szamba betonowe do Poznania i okolic. Dzięki temu koszty transportu rozkładają się na kilku inwestorów. Służymy fachowym doradztwem. Zbiorniki są montowane na placu budowy bezpośrednio przez naszą firmę. To wszystko sprawia, że współpracując z nami pomijasz pośredników i zapewniasz sobie najlepszą cenę oraz wysoką jakość. Stosujemy najwyższej jakości materiały i półprodukty do produkcji zbiorników na szamba czy inne zbiorniki betonowe. Terminowość i solidność, a także brak pośredników i bogate doświadczenie to zalety jakie odróżniają nas od konkurencji. Zaufały nam dziesiątki zadowolonych klientów. Bardzo często nowi klienci to osoby z ich polecenia.

Siedziba naszej firmy mieści się w  województwie mazowieckim. Jednak nasza działalność nie ogranicza się do terytorium tego województwa. Dostarczamy szamba betonowe do Poznania a także do innych miast. Oferujemy szamba betonowe głównie w Poznaniu oraz w całym województwie wielkopolskim. Sprzedajemy i montujemy szamba betonowe także w innych województwach Polski. Przyjmujemy zamówienia na realizację zleceń z najodleglejszych miejscowości. Zadzwoń! Otrzymasz wycenę!

Jako firma rozwijająca się, wychodzimy naprzeciw wymaganiom dzisiejszego rynku. Od niedawna nasze szamba betonowe zyskały uznanie także poza granicami kraju. Dostarczamy nasze zbiorniki betonowe na szamba do krajów Unii Europejskiej. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby prywatne oraz firmy do współpracy z nami.

Szamba betonowe Poznań – gdzie dostarczamy w województwie wielkopolskim?

Co jeszcze warto wiedzieć planując szamba betonowe Poznań ?

Szamba betonowe – duże czy małe?

Najprościej będzie przyjąć, że szacunkowo jeden domownik wytwarza od 70 do 100 litrów ścieków dziennie. Tak więc łatwo obliczyć, że dla 4-osobowej rodziny potrzebujemy zbiornika o pojemności minimum 5,6 m3, zakładając, że wywóz nieczystości odbywał się będzie co 14 dni. Przed podjęciem decyzji jakiej wielkości szambo betonowe zamontujemy na swojej posesji – warto zorientować się jakim wozem asenizacyjnym dysponuje pobliskie przedsiębiorstwo oczyszczania, lub lokalne firmy, które będą świadczyły dla nas usługi asenizacyjne. Może bowiem okazać się, że zainwestujemy w duży zbiornik na szambo betonowe, ale wóz asenizacyjny nie będzie miał możliwości wywiezienia całej zawartości szamba betonowego na jeden raz. Dopiero po upewnieniu się, że będzie to możliwe, po sprawdzeniu w planie zagospodarowania działki jakie duże szambo możemy zbudować – wybierzmy jak największy zbiornik betonowy, gdyż rzadsze korzystanie z usług asenizacyjnych oznacza dla nas niższe koszty.

Szamba betonowe kontra szambo z kręgów ?

Budowa własnego domu to ogromne przedsięwzięcie finansowe. Wielu inwestorów szacując początkowo kosztorys – w późniejszym czasie dochodzi do wniosku, że cała inwestycja kosztuje o wiele więcej. Dzieje się tak z wielu względów: drożeją materiały i usługi, pojawiają się nieoczekiwane kłopoty, konieczne jest użycie innych, droższych rozwiązań itp. Konieczne jest wówczas wypracowanie kompromisu, szukanie oszczędności i podjęcie decyzji o ich zastosowaniu.

Otrzymujemy zapytania na temat budowy szamba betonowego z gotowych kręgów. Absolutnie odradzamy szukanie rozwiązań w tym zakresie. Budowa szamba betonowego w Poznaniu czy innych miastach – powinna zostać przeprowadzona solidnie – tak aby za kilka lat nie wykonywać tego zadania ponownie. Jako producent szamba betonowego zalecamy powierzenie montażu specjalistycznej firmie, gdyż tylko sprawdzone produkty, posiadające aprobatę techniczną gwarantują Państwu poprawne funkcjonowanie szamba betonowego, bez konieczności ponownego niszczenia zagospodarowanego wokół domu terenu, ogrodu itp.

Szamba z kręgów  – popularne jeszcze niegdyś, są rozwiązaniem nieco tańszym, lecz niezwykle kłopotliwym. Bardzo trudno jest w warunkach domowych wykonać prawidłowe połączenie dna szamba z kręgami, oraz poszczególnych kręgów. Szambo takie z całą pewnością będzie nieszczelne, a trujące ścieki po pewnym czasie prawie napewno będą przenikać do gleby.

Szamba betonowe firmy Gozmak, które oferujemy między innymi w Poznaniu i okolicach są wyprodukowane w warunkach fabrycznych, z najwyższej jakości betonu, zaizolowane – więc są szczelne, bezpieczne i ekologiczne, a dzięki temu, że zamawiacie je Państwo bezpośrednio u producenta – mają najlepszą cenę ! Zapraszamy !

Kiedy przygotować wykop pod szambo betonowe?

Jeśli już wybraliście Państwo godnego zaufania wykonawcę Waszego szamba betonowego w Poznaniu i województwie wielkopolskim, kolejnym krokiem jest przygotowanie się do montażu szamba. Nasi klienci którzy zakupili u nas szambo betonowe otrzymują od nas wszelkie, konieczne informacje kiedy i jaki wykop należy przygotować. Dostajemy jednak sporo zapytań od innych, zainteresowanych szambami osób – dlatego odpowiadamy: wykop pod zbiornik najbezpieczniej przygotować w dniu montażu szamba, lub jeden dzień wcześniej. Jeżeli wykop pod zbiornik betonowy na szamba będzie przygotowany kilka dni przed montażem szamba betonowego, może dojść do zniszczenia, obsunięcia się ścianek wykopu poprzez opady, wody gruntowe. Ponieważ zbiorniki betonowe na szambo montowane są poniżej poziomu przemarzania gruntu – czyli bardzo głęboko – należy odpowiednio zabezpieczyć teren na którym powstał wykop, ponieważ stanowi on zagrożenie dla innych osób.

Jakie rozmiary powinien mieć wykop pod szamba betonowe budowane w Poznaniu?

Wykop pod szamba betonowe powinien być zawsze odpowiednio większy niż wymiar zakupionego zbiornika na szambo. Zalecamy aby wykop był o 30-50 cm szerszy z każdej strony niż rozmiar zakupionego szamba. Zapobiegnie to uszkodzeniu ścianek wykopu, zawadzeniu o nie podczas posadowienia zbiornika. Wykop pod szambo powinien być także głębszy. Zalecamy aby wykopać dół głębszy o 50 cm, ponieważ aby szambo betonowe funkcjonowało poprawnie. Musi znaleźć się nieco niżej niż rura kanalizacyjna doprowadzająca ścieki do zbiornika. Ta z kolei winna być zamontowana ze spadkiem. Tylko wówczas ścieki będą spływały do zbiornika.

Nowości i akcesoria wspomagające użytkowników szamba betonowego w okolicach Poznania.

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Poznań

Wskaźnik napełnienia szamba betonowego Poznań i okolice – zwany potocznie szambometrem to urządzenie dzięki któremu nie musimy pamiętać o tym, kiedy zamówić do obsługi naszego szamba firmę asenizacyjną. Wygodne urządzenie, dzięki któremu nie przeoczymy momentu przepełnienia szamba betonowego. Wskaźnik działa w prosty sposób. W zbiorniku umieszcza się pływający, hermetyczny nadajnik, który kontroluje poziom cieczy. Gdy ustalony poziom nieczystości zostanie osiągnięty lub przekroczony – czujnik rozpocznie nadawanie sygnału do odbiornika zamontowanego w domu: optycznie – dioda oraz akustycznie – dźwięk. Wskaźnik napełnienia szamba betonowego jest urządzeniem bezprzewodowym, tak więc nie wymaga instalacji, kabli itp.

Szybkozłączka do szamba betonowego Poznań

Szybkozłączka do szamba betonowego jest wygodnym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniem. Umożliwia ona wypompowanie zawartości szamba betonowego Poznań bez konieczności wjazdu wozu asenizacyjnego na teren posesji.

Jak to działa?

Montaż urządzenia polega na tym, że umieszczamy rurę (fi 110) sięgającą dna zbiornika na szambo. Następnie prowadzimy ją w gruncie, ze spadkiem 3 % od szamba, aż do ogrodzenia działki. Najlepiej do miejsca gdzie może podjechać wóz asenizacyjny. Na końcu przewodu montujemy szybkozłączkę. Do niej do montuje się wąż ssawny wozu asenizacyjnego.

To rozwiązanie ma wiele zalet. Nie musimy być obecni w domu podczas wywozu nieczystości z szamba betonowego Poznań. Nie jesteśmy zmuszeni do montowania płyty najazdowej – co jest konieczne jeśli szamba betonowe mieszczą się w miejscu przejazdu/drogi. Wypompowanie szamba nie wiąże się ze zniszczeniami czy zabrudzeniami w zagospodarowanym już ogrodzie. Trzeba jednak się liczyć z tym, że czasem wjazd wozu asenizacyjnego w pobliże szamba betonowego Poznań jest konieczny. Raz na 3 lata należy wybrać osady stałe gromadzące się na dnie szamba betonowego.

Kominki wentylacyjne do szamba betonowego Poznań

Ścieki odprowadzane z domu zawierają przede wszystkim dużą ilość wody. Także resztki pożywienia. Detergenty i mydło. W końcu odchody – środki zawierajace substancje organiczne, które w krótkim czasie zaczynają fermentować. Umożliwia to rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów i pasożytów. W wyniku tej fermentacji w szambie betonowym, na jego dnie, w osadzie powstają niebezpieczne gazy.

Dlatego też zgodnie z przepisami szamba betonowe Poznań powinny być wyposażone w kominki wentylacyjne, zamontowane przynajmniej 0,5 m ponad poziom terenu. Firma Gozmak dostarcza własnej produkcji szamba betonowe w Poznaniu i okolicach –  wyposażone w gotowe kominki wentylacyjne.

Warto także pamiętać, że aby wentylacja szamba betonowego działała prawidłowo musimy mieć sprawne odpowietrzenie domowej instalacji kanalizacyjnej. Przez wywiewkę szamba betonowego wpada wówczas zasysane z zewnątrz powietrze. Pokonuje “drogę” już z gazami przez szambo. Następnie przez rurę przyłącza szamba do domu. By w końcu pionem kanalizacyjnym z wywiewką wydostać się ponad dach. Tylko prawidłowo zbudowane i podłączone szambo betonowe z wentylacją będzie nam służyło przez wiele lat.

Czujnik napełnienia szamba betonowego Poznań

Każdy obiekt wybudowany na terenie pozbawionym kanalizacji musi posiadać szambo. Natomiast każdy użytkownik domu w którym funkcjonuje szambo betonowe, wie o tym, że łatwo przegapić moment w którym nasze szambo betonowe wymaga opróżnienia. Zwykle jest tak, że sprawdzamy stan ścieków w naszym szambie betonowym za późno. W momencie gdy “czujemy”, że już powinniśmy zamówić wywóz nieczystości płynnych. Przed wizytą gości (zwłaszcza tych “na kilka dni”).  Gdy wiemy że produkcja ścieków wzrośnie. Gdy zbliża się tzw. “długi weekend” i firmy asenizacyjne nie pracują. Wówczas za opróżnienie szamba betonowego Poznań w tych dniach przyjdzie nam zapłacić podwójną stawkę.

Rozwiązanie

Niezwykle przydatnym okazuje się wówczas czujnik napełnienia szamba betonowego, dzięki któremu zapobiegniemy przepełnieniu się naszego szamba betonowego. Urządzenie to nazywa się także wskaźnikiem lub sygnalizatorem szamba betonowego. Kontroluje ono poziom cieczy: ścieków, roztworów wodnych w zbiornikach betonowych na szamba. Na rynku istnieje wiele modeli czujników. Posiadają one przeróżne funkcje: sygnalizacje świetlną, dźwiękową, oraz system powiadamiania smsem. Wszystkie te urządzenia montowane w szambach betonowych mają wspólną cechę. Alarmują właściciela, gdy poziom ścieków w szambie zostanie przekroczony. Jest to dla nas sygnał, że niezwłocznie powinniśmy wezwać firmę świadczącą usługi asenizacyjne.

Przeanalizowaliśmy dostępne na naszym rynku sygnalizatory do szamba betonowego. Najprostszym rozwiązaniem okazuje się zewnętrzny sygnalizator świetlny, ponieważ jego montaż nie wymaga instalacji elektrycznej. Montuje się go na metalowym elemencie pokrywy szamba betonowego, lub na daszku kominka wentylacyjnego. Zasilany jest dzięki energii solarnej, a o napełnieniu szamba betonowego alarmuje nas migotaniem. Małym minusem tego urządzenia jest to, że migotanie widoczne jest w wieczorem i w nocy, jednak jest ono bardzo silne i łatwo zauważalne.

Preparaty do szamba betonowego Poznań.

Aby szamba betonowe w naszych gospodarstwach domowych działały sprawnie i nie sprawiały nam kłopotów, warto je wspomagać dostępnymi na rynku nowinkami technologicznymi. Jednym z takich wspomagaczy są preperaty chemiczne o różnorakim działaniu. Przedstawiamy najpopularniejsze środki chemiczne do szamba betonowego Poznań:

 – korzystne bakterie do szamba betonowego

Stosowane w obecnych czasach w naszych gospodarstwach domowych środki chemiczne i detergenty powodują zachwianie równowagi biologicznej w szambach betonowych. Zwłaszcza, że często ich nadużywamy. To z kolei zaburza proces biodegradacji. Wprowadzenie zatem specjalnych szczepów bakterii do zbiornika na nieczystości płynne wspomaga pracę istniejących tam bakterii i przyspiesza proces biodegradacji. W wielu przypadkach zabieg ten eliminuje także wydobywanie się przykrego zapachu z szamba. Bakterie dodawane do szamba betonowego mogą mieć postać żelu, płynu lub tabletek. Najczęściej stosujemy je w  “zimnych” miesiącach. Wtedy to niskie temperatury uniemożliwiają naturalnie żyjącym w naszych szambach betonowych bakteriom dostateczne rozmnażanie się. Po wyjątkowo zimnych okresach – w mroźne zimy, bakterie, które żyją w szambach betonowych Poznań mogą zostać całkowicie zniszczone przez mróz – wymrożone. Dlatego bardzo ważne jest wspomaganie naszych szamb preparatami bakteryjnymi.

– preparaty do szamba betonowego rozpuszczające tłuszcz

Wraz z ściekami do szamba betonowego trafiają między innymi resztki tłuszczy. Jeśli nagromadzą się w dużych ilościach w naszym zbiorniku, mogą zalegać i tworzyć tzw. kożuchy tłuszczowe. Oprócz nieprzyjemnego zapachu, w skrajnych przypadkach powodują niedrożność przewodów kanalizacyjnych. W walce z zalegającym tłuszczem pomocne są preparaty rozpuszczające tłuszcz do stosowania w szambach betonowych. Wspomagają one naturalne procesy biologicznego rozkładu tłuszczów, przyspieszając ich degradację. Są bezpieczne dla środowiska.

Zapraszamy do zapoznania sie z naszą stroną internetową. Znajdziecie Państwo na niej wiele przydatnych informacji, jakie powinien wiedzieć każdy przyszły użytkownik szamba betonowego w Poznaniu. Mamy nadzieję, że informacje zawarte tutaj okażą się pomocne. Udzielone odpowiedzi – rozwiążą dylematy i niejasności stojące przed tymi, którzy zamierzają wkrótce wybudować własne szambo. Jednocześnie informujemy, że pozostajemy w pełnej gotowości i oczekujemy na zapytania od Państwa, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zachęcamy do składania zapytań ofertowych wszystkich zainteresowanych szambami betonowymi z Poznania i województwa wielkopolskiego.

Zapraszamy Państwa także do odwiedzenia naszych Porad budowlanych  gdzie znajdą Państwo przydatne informacje dotyczące budowy szamba betonowego.

Produkujemy także zbiorniki na deszczówkę i gnojowicę – zobacz ofertę

Realizujemy zamówienia na szamba betonowe w całej Polsce, między innymi: Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Lublin.

Zespół firmy Gozmak

Zobacz szamba betonowe Gozmak na Google +

Montaż szamba betonowego w okolicach Poznania szamba betonowe w poznaniu  szamba betonowe poznań przed zasypaniem

Opublikowano wSzamba, szamba betonowe wielkopolskie, szamba wielkopolskie