Menu Zamknij

Zbiorniki na deszczówkę

Zbiorniki na deszczówkę.

zbiorniki na deszczowke

Betonowe zbiorniki  na deszczówkę naszej produkcji wykorzystywane są do zbierania i gromadzenia wody opadowej. Zafundowanie sobie zbiornika na deszczówkę jest bardzo opłacalne. Dlaczego?

Po pierwsze ceny wody ciągle rosną. Zbieraną z opadów wodą można podlać ogród, a także umyć np. samochód. Taka inwestycja szybko nam się zwróci.

Po drugie – opady deszczu nie zawsze “dopasowują” się do naszych potrzeb. Najpierw pada intensywnie przez 2 tygodnie, a później przez miesiąc wypatrujemy bezskutecznie deszczu. Zebraną w trakcie obfitych opadów wodą, przechowywaną w zbiorniku na deszczówkę, możemy dysponować jeszcze długo, długo później. Zwłaszcza, że nasze zbiorniki na deszczówkę mogą być naprawdę spore, zatem pomieszczą sporą ilość wody zebraną z dachu w czasie najmocniejszych opadów. Jeśli obawiasz się, że tak duży zbiornik zajmie zbyt dużo miejsca na Twojej działce można go zamontować w gruncie. Nawet jeśli przez pewną część roku będzie pusty, a tereny na których mieszkasz to obszary z wysokim stanem wód gruntowych – bez obaw. Nasze zbiorniki na deszczówkę są wykonane z betonu. To zbiorniki monolityczne, a więc szczelne. Ich masa własna jest na tyle wysoka, że nie istnieje ryzyko wyparcia ich na wierzch. Tak bywa ze zbiornikami wykonanymi z tworzywa czy plastiku.

Zbiorniki na deszczówkę – jak to działa?

Zastanawiasz się jak to działa? Bardzo prosto. Do zbiornika na deszczówkę podłącza się rynny dachowe odprowadzające wodę. W ten sposób cała woda opadowa z Twojego dachu trafia do zbiornika. Następnie, w bezdeszczowe dni wypompowujemy ją za pomocą pompy i zużywamy do podlania ogrodu, mycia samochodu czy nawet jako tzw. szarą wodę w domu. Szarą wodę wykorzystujemy do celów gospodarczych takich jak: pranie, spłukiwanie toalet czy nawet kąpiel. Woda opadowa jest miękka i przyjazna dla skóry i włosów. Dzięki temu zaoszczędzamy jeszcze większą kwotę, a przecież w każdej inwestycji o to chodzi, aby zwróciła się w jak najkrótszym czasie.

Sprawdź wymiary i ceny naszych zbiorników.

betonowe zbiorniki na deszczowke

Opublikowano wBez kategorii