Betonowe zbiorniki na deszczówkę.
Betonowe zbiorniki na deszczówkę naszej produkcji wykorzystywane są do zbierania i gromadzenia wody opadowej. Zainteresowanie zbieraniem deszczówki ciągle rośnie. Pogoda w ostatnich latach płata nam figle. Mocne, kilkutygodniowe opady, a następnie uciążliwe susze. Zbieranie wody opadowej staje się także ekologicznym trendem. Ale również z ekonomicznego punktu widzenia zafundowanie sobie takiego zbiornika na deszczówkę jest bardzo opłacalne. Dlaczego?
Po pierwsze ceny wody ciągle rosną. Zbieraną z opadów wodą można później podlać ogród, a także umyć np. samochód. To inwestycja, która bardzo szybko nam się zwróci.
Po drugie – opady deszczu nie zawsze „dopasowują” się do naszych potrzeb. Najpierw pada intensywnie przez 2 tygodnie, a później przez miesiąc wypatrujemy bezskutecznie deszczu. Zebraną w trakcie obfitych opadów deszczówkę, przechowywaną w betonowym zbiorniku, możemy używać jeszcze długo, długo później. Zwłaszcza, że nasze betonowe zbiorniki na deszczówkę mogą być naprawdę sporych rozmiarów, zatem pomieszczą dużą ilość wody zebraną z dachu w czasie najmocniejszych opadów. Jeśli obawiasz się, że tak duży zbiornik zajmie zbyt dużo miejsca na Twojej działce można go zamontować w gruncie. Nawet jeśli przez pewną część roku będzie pusty, a tereny na których mieszkasz to obszary z wysokim stanem wód gruntowych, bez obaw. Nasze betonowe zbiorniki na deszczówkę są wykonane z mocnego betonu. To zbiorniki monolityczne, a więc szczelne. Ich masa własna jest na tyle wysoka, że nie istnieje ryzyko wyparcia ich na wierzch. Tak bywa ze zbiornikami wykonanymi z tworzywa czy plastiku.
Betonowe zbiorniki na deszczówkę – jak to działa?
Zastanawiasz się jak to działa? Bardzo prosto. Do zbiornika na deszczówkę doprowadza się rynny dachowe transportujące opady. W ten sposób cała woda opadowa z Twojego dachu trafia do zbiornika. Następnie, w bezdeszczowe dni wypompowujemy ją za pomocą pompy i zużywamy do podlania ogrodu, mycia samochodu czy nawet używamy jako tzw. szarą wodę w domu. Szarą wodę wykorzystujemy do celów gospodarczych czyli pierzemy, spłukujemy toalety czy nawet bierzemy kąpiel. Nie każdy wie, że woda opadowa jest miękka i przyjazna dla skóry i włosów. Dzięki takim posunięciom zaoszczędzamy jeszcze większą kwotę, a przecież w każdej inwestycji o to chodzi, aby zwróciła się w jak najkrótszym czasie.