Menu Zamknij

Deklaracje zgodności zbiorników na gnojówkę, gnojowicę i szamb

 Zbiorniki na gnojówkę.

Deklaracje zgodności obejmujące zbiorniki na gnojówkę, zbiorniki na gnojowicę, szamba betonowe.

Zbiorniki na gnojówkę, zbiorniki na gnojowicę, zbiorniki na szamba, szamba betonowe i inne produkty firmy Gozmak posiadają APROBATĘ TECHNICZNĄ. Produkowane seryjnie i oferowane do sprzedaży szamba betonowe, zbiorniki na gnojówkę, zbiorniki na gnojowicę i  inne tego typu zbiorniki,  zgodnie z Ustawą o Wyrobach Budowlanych (Dz.U.92/2004 poz 881) mogą być legalnie wprowadzane do obrotu i stosowane przy wykonaniu robót budowlanych pod warunkiem, że Producent posiada Aprobatę Techniczną.  Aprobata Techniczna Zgodnie z art.9 Ustawy o Wyrobach Budowlanych jest wydawana dla wyrobu budowlanego dla którego nie została ustanowiona Polska Norma: a takim jest “szambo betonowe” i wszelkie zbiorniki na gnojówkę.

 

Zapraszamy do obejrzenia naszej Galerii zdjęć, gdzie prezentujemy przykładowe realizacje przedstawiające budowę i montaż szamba betonowego, zbiorników na deszczówkę, zbiorniki na gnojówkę, zbiorniki na gnojowicę, sposób transportu naszych wyrobów, akcesoria dodatkowe takie jak: płyty najazdowe, kominki żeliwne, włazy itp.

zbiorniki na gnojowicę Transport zbiorników na gnojowicę zbiorniki na gnojówkę Zaizolowane zbiorniki na gnojówkę

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, udzielamy gwarancji na zamontowane przez nas wszelkie zbiorniki: w tym zbiorniki na gnojówkę, zbiorniki na gnojowicę, zbiorniki na deszczówkę i szamba betonowe, dlatego więc warto z nami współpracować. Dostosowujemy nasze szamba betonowe i zbiorniki na deszczówkę do wymaganych norm i przepisów, ale także do coraz większych oczekiwań inwestorów. Nieustannie śledzimy rynek, nowości technologiczne i dopasowujemy się do wymagań obecnego rynku. Nie bez znaczenia jest kwestia ekologiczna, ponieważ świadomość naszego społeczeństwa  – bardzo słusznie –  jest na coraz wyższym poziomie. Kładziemy nacisk na to aby nasze wyroby wykonane były z wysokiej jakości produktów, nie tylko po to aby służyły naszym klientom przez kilkadziesiąt lat, ale także po to by były szczelne, bezpieczne i ekologiczne.

Montaż

Montaż naszych szamb i zbiorników na gnojówkę oraz zbiorników na gnojowicę odbywa się zgodnie z przyjętymi zasadami budowlanymi, ponieważ uważamy, że tylko takie świadczenie usług pozwala nam zyskiwać coraz większe zaufanie wśród naszych obecnych i przyszłych klientów, oraz eliminować nieuczciwą konkurencję. Produkowane przez nas zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę przystosowane są do przechowywania i magazynowania odchodów płynnych. Są odporne na działanie czynników biologicznych i chemicznych. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, spełniają wszelkie wymagania i normy europejskie

 

Pomocne informacje przy budowie zbiorników na gnojówkę i gnojowicę.

Jakie parametry powinny spełniać zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę?

Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę służą do przechowywania płynnych odchodów zwierzęcych, dlatego też są one podatne na korozję. Planując budowę takiego obiektu, należy zadbać o to, by spełniał on pewne parametry:

1. Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę bezwzględnie powinny być budowlami szczelnymi, z nieprzepuszczalnym dnem i ścianami. Ich złącza należy zabezpieczyć powłokami ochronnymi.

2. Do budowy zbiorników na gnojówkę czy gnojowicę należy stosować materiały/wyroby odporne na oddziaływanie środowiska. Ich konstrukcje powinny być zabezpieczone przed powstawaniem odkształceń, pęknięć i rys, powodujących naruszenie szczelności zbiorników na gnojówkę.

3. Zbiorniki betonowe na gnojówkę czy gnojowicę powinny być wykonane co najmniej z betonu B-20. W przypadku, gdy w zbiorniku ciśnienie wynosi do 0,05 MPa – stosujemy beton zwykły, natomiast przy ciśnieniu wyższym –  należy zastosować beton hydrotechniczny. Składniki betonu nie powinny mieć wpływu na korozję zbrojenia.

4. Zbrojenie betonu w zbiornikach na gnojówkę i gnojowicę powinno być użyte z naddatkiem uwzględniającym korozję.

Jakie należy zachować odległości planując zbudować zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę?

Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę występują jako zbiorniki otwarte lub zamknięte.

Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę – zamknięte

– od otworów okiennych i drzwiowych  15 m,

–  od magazynów środków spożywczych, a także obiektów budowlanych przetwórstwa rolno-spożywczego- 15 m,

–  od granicy działki sąsiedniej – 4 m,
– od budynków magazynowych ogólnych, silosów na zboże, pasze i kiszonki – 5 m

Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę – otwarte.

– od otworów okiennych i drzwiowych – 30 m,
– d budynków przetwórstwa rolno-spożywczego i magazynów środków spożywczych
– 50 m,
– od budynków magazynowych pasz,ziarna 10 m,
– od granicy sąsiedniej działki 4 m,
– od silosów na zboże i pasze – 5 m,
– od silosów na kiszonki – 10 m.

zbiorniki na gnojówkę    zbiorniki na gnojówkę  zbiorniki na gnojówkę

 

Zapraszamy Państwa do współpracy. Mamy nadzieję, że informacje zawarte na naszej stronie internetowej rozwieją wszelkie wątpliwości. W przypadku pytań, pozostajemy do dyspozycji.

Realizujemy zamówienia na szamba betonowe w całej Polsce, między innymi: PoznańŁódźWarszawaBydgoszczToruńOlsztynGorzów WielkopolskiBiałystokLublin.

Zobacz szamba betonowe Gozmak w Google

Zespół firmy Gozmak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *