Menu Zamknij

Deklaracje zgodności zbiorników na gnojówkę, gnojowicę i szamb

 Deklaracje zgodności obejmujące zbiorniki na gnojówkę, zbiorniki na gnojowicę, szamba betonowe.

Zbiorniki na gnojówkę, zbiorniki na gnojowicę, zbiorniki na szamba, szamba betonowe i inne produkty firmy Gozmak posiadają APROBATĘ TECHNICZNĄ. Produkowane seryjnie i oferowane do sprzedaży szamba betonowe, zbiorniki na gnojówkę, zbiorniki na gnojowicę i  inne tego typu zbiorniki,  zgodnie z Ustawą o Wyrobach Budowlanych (Dz.U.92/2004 poz 881) mogą być legalnie wprowadzane do obrotu i stosowane przy wykonaniu robót budowlanych pod warunkiem, że Producent posiada Aprobatę Techniczną.  Aprobata Techniczna Zgodnie z art.9 Ustawy o Wyrobach Budowlanych jest wydawana dla wyrobu budowlanego dla którego nie została ustanowiona Polska Norma: a takim jest “szambo betonowe” i wszelkie zbiorniki na gnojówkę.

 

Zapraszamy do obejrzenia naszej Galerii zdjęć, gdzie prezentujemy przykładowe realizacje przedstawiające budowę i montaż szamba betonowego, zbiorników na deszczówkę, zbiorniki na gnojówkę, zbiorniki na gnojowicę, sposób transportu naszych wyrobów, akcesoria dodatkowe takie jak: płyty najazdowe, kominki żeliwne, włazy itp.

Opisujemy i polecamy także najlepsze rozwiązania w zakresie obsługi szamba betonowego, zbiorników na gnojówkę, zbiorników na gnojowicę, takich jak szybkozłączki, wskaźniki napełnienia szamba, preparaty do szamba betonowego, kominki wentylacyjne do zbiorników na gnojówkę i zbiorników na gnojowicę.

zbiorniki na gnojowicę Transport zbiorników na gnojowicę zbiorniki na gnojówkę Zaizolowane zbiorniki na gnojówkę

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, udzielamy gwarancji na zamontowane przez nas wszelkie zbiorniki: w tym zbiorniki na gnojówkę, zbiorniki na gnojowicę, zbiorniki na deszczówkę i szamba betonowe, dlatego więc warto z nami współpracować. Dostosowujemy nasze szamba betonowe i zbiorniki na deszczówkę, zbiorniki na gnojowicę itp do  wymaganych norm i przepisów, ale także do coraz większych oczekiwań inwestorów. Nieustannie śledzimy rynek, nowości technologiczne i dopasowujemy się do wymagań obecnego rynku. Nie bez znaczenia jest kwestia ekologiczna, ponieważ świadomość naszego społeczeństwa  – bardzo słusznie –  jest na coraz wyższym poziomie. Kładziemy nacisk na to aby nasze szamba betonowe, zbiorniki na gnojówkę, zbiorniki na gnojowicę i wszelkie wyroby wykonane były z wysokiej jakości produktów, nie tylko po to aby służyły naszym klientom przez kilkadziesiąt lat, ale także po to by były szczelne, bezpieczne i ekologiczne. Montaż naszych szamb i zbiorników na gnojówkę oraz zbiorników na gnojowicę odbywa się zgodnie z przyjętymi zasadami budowlanymi, ponieważ uważamy, że tylko takie świadczenie usług pozwala nam zyskiwać coraz większe zaufanie wśród naszych obecnych i przyszłych klientów, oraz eliminować nieucziwą konkurencję. Produkowane przez nas zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę przystosowane są do przechowywania i magazynowania odchodów płynnych. Są odporne na działanie czynników biologicznych i chemicznych. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, spełniają wszelkie wymagania i normy europejskie.
Szamba betonowe Warszawa

 

Pomocne informacje przy budowie zbiorników na gnojówkę i gnojowicę.

Jakie parametry powinny spełniać zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę?

Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę służą do przechowywania płynnych odchodów zwierzęcych, dlatego też są one podatne na korozję. Planując budowę takiego obiektu, należy zadbać o to, by spełniał on pewne parametry:

1. Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę bezwzględnie powinny być budowlami szczelnymi, z nieprzepuszczalnym dnem i ścianami. Ich złącza należy zabezpieczyć powłokami ochronnymi.

2. Do budowy zbiorników na gnojówkę czy gnojowicę należy stosować materiały/wyroby odporne na oddziaływanie środowiska. Ich konstrukcje powinny być zabezpieczone przed powstawaniem odkształceń, pęknięć i rys, powodujących naruszenie szczelności zbiorników na gnojówkę.

3. Zbiorniki betonowe na gnojówkę czy gnojowicę powinny być wykonane co najmniej z betonu B-20. W przypadku, gdy w zbiorniku ciśnienie wynosi do 0,05 MPa – stosujemy beton zwykły, natomiast przy ciśnieniu wyższym –  należy zastosować beton hydrotechniczny. Składniki betonu nie powinny mieć wpływu na korozję zbrojenia.

4. Zbrojenie betonu w zbiornikach na gnojówkę i gnojowicę powinno być użyte z naddatkiem uwzględniającym korozję.

Jakie należy zachować odległości planując zbudować zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę?

Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę występują jako zbiorniki otwarte lub zamknięte.

Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę – zamknięte

– od otworów okiennych i drzwiowych  15 m,

–  od magazynów środków spożywczych, a także obiektów budowlanych przetwórstwa rolno-spożywczego- 15 m,

–  od granicy działki sąsiedniej – 4 m,
– od budynków magazynowych ogólnych, silosów na zboże, pasze i kiszonki – 5 m

Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę – otwarte.

– od otworów okiennych i drzwiowych – 30 m,
– d budynków przetwórstwa rolno-spożywczego i magazynów środków spożywczych
– 50 m,
– od budynków magazynowych pasz,ziarna 10 m,
– od granicy sąsiedniej działki 4 m,
– od silosów na zboże i pasze – 5 m,
– od silosów na kiszonki – 10 m.

zbiorniki na gnojówkę    zbiorniki na gnojówkę  zbiorniki na gnojówkę

 

Zapraszamy Państwa do współpracy. Mamy nadzieję, że informacje zawarte na naszej stronie internetowej rozwieją wszelkie wątpliwości. W przypadku pytań, pozostajemy do dyspozycji.

Realizujemy zamówienia na szamba betonowe w całej Polsce, między innymi: PoznańŁódźWarszawaBydgoszczToruńOlsztynGorzów WielkopolskiBiałystokLublin.

Zobacz szamba betonowe Gozmak na Google +

Zespół firmy Gozmak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *